українська російська англійська

Другий Південний фестиваль книги і читання "Книжковий Миколай"

20.12.2017 | 12:35

Для Херсонщини вже стало традицією наприкінці року вітати на своїй землі відомих письменників зі всієї України.

15-17 грудня 2017 року, напередодні святкування Дня Святого Миколая Чудотворця, в обласному центрі на базі кіноконцертного залу «Ювілейний» пройшов Другий Південний фестиваль книги і читання «Книжковий Миколай».

Фестиваль проходив за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Його організатори: Департамент культури, туризму та курортів облдержадміністрації та мережа магазинів «Учбова книга»; партнери: обласна універсальна наукова бібліотека ім.О.Гончара, обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова, обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки, КП «Кіновідеопрокат», Херсонський академічний обласний театр ляльок.

 

 

Метою фестивалю є привернення уваги до книги, надання можливості дізнатися про книжкову продукцію українських видавництв, поспілкуватися з авторами, отримати автограф улюбленого письменника, придбати книгу, як найкращий подарунок для дітей та дорослих.

В рамках фестивалю відбулися виставки - продажі книжкової продукції, презентації видавництв, автограф-сесії з письменниками, різноманітні майстер-класи за участю майстрів народного мистецтва, підведення підсумків всеукраїнського літературного конкурсу для дітей «Я зміг», презентація краєзнавчого проекту «Казки Херсонщини», виступи творчих колективів, вистава від Херсонського академічного театру ляльок, інтерактивні ігри та розваги для дітей разом з Книжковим Миколаєм.

 

 

На урочистому відкритті фестивалю привітали всіх гостей та учасників голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, в.о. заступника міського голови, начальник управління соціальної політики Херсонської міської ради Олена Рузгіс, начальник Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації Світлана Думинська. З благословеннями та щирими вітаннями до гостей свята звернувся сам Книжковий Миколай.

 

На цьогорічний фестиваль завітали відомі українські автори та творчі особистості з Києва, Львова, Тернополя, АР Крим, Івано-Франківська, Херсонської області.

Свою книжкову продукцію представили такі відомі українські видавництва, як: «Свічадо», «Видавництво Старого Лева», «Апріорі», «Урбіно», «Тера Інкогніта», «Піраміда», «Каменяр» (м.Львов),  «Махаон», «Фонтан Казок», «А-ба-ба га-ла-ма-га» (м.Київ), «Клуб Сімейного Дозвілля», «Ранок», «Віват», «Асса», «Пегас» (м.Харків), Теза (м.Вінниця), «Богдан», «Підручники і посібники» (м.Тернопіль) , «Наддніпряночка», «Учбова книга» (м.Херсон) тощо.

 

 

Серед відомих гостей фестивалю - прозаїк, поет, літературний критик, перекладач Іван Андрусяк (м.Київ), етнолог, авторка наукових досліджень, член Національної спілки письменників України, засновниця авторської українознавчої школи, українська поетеса Марія Чумарна, українська поетеса і прозаїк Любов Відута, прозаїк, скульптор, художник-кераміст Катерина Немира, письменниця Ярина Каторож, прозаїк, художниця, автор збірок новел, повістей та романів Тетяна Грунська, лектор для молоді при ГО «Молодь на роздоріжжі» Олександр Свєтогоров, письменник, публіцист, дослідник Голодомору в Україні остап Осмир, прозаїк, лауреат літературного конкурсу «Коронація слова - 2007» Тарас Микитчак, упорядник народного співанка «І у вас, і у нас хай буде гаразд!», популяризатор журналу «Регіон бандерівський», член товариства «Просвіта» Богдан Сидорак (м.Львів), українська співачка, автор пісень, журналістка, перекладач, громадський діяч, автор проекту «Слухай українською!» Юлія Качула (АР Крим), поет з Коломийщини Роман Лесюк (м. Івано-Франківськ), український перекладач прози і віршів з англійської Володимир Чернишенко (м.Тернопіль) та багато інш.

 

 

Приєдналися до свята такі херсонські письменники як: переможці конкурсів «Гранослов» Юлія Чернієнко та «Коронація слова - 2017» Віктор Михайлов, український поет, лауреат Шевченківської премії Анатолій Кичинський, поет, літературознавець, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Загороднюк, прозаїк, журналіст, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських телевізійних фестивалів, член Національних спілок журналістів, письменників та кінематографістів, заслужений журналіст України Анатолій Марущак та інш.

Паралельно із заходами у кіноконцертному залі проходили творчі зустрічі та автограф-сесії письменників з учнівської та студентської молоддю на базі навчальних закладів, обласних та міських бібліотек.

 

 

Обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова запросила поважних гостей зі Львова, Івано-Франківська та Криму на завершальну у цьому році зустріч молодіжної літературної кав’ярні «ЛітTERRA» під назвою «Історична вечірка», яка тривала майже чотири години і нікого не залишила байдужим, запаливши у серці кожного справжнє свято.

Фестиваль був насиченим цікавими враженнями від спілкування з неординарними та талановитими особистостями, подарував всім його учасникам величезний заряд позитивної енергетики, дозволив насолодитися звучанням української мови і став справжнім святом української Книги.

Протягом фестивалю проводилася Благодійна книжкова акція «Дарунок дитині - з домашньої скрині», по закінченні якої книги передані дітям пільгових категорій.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України