українська російська англійська

"Важливо, щоб наступний Уряд втримав, зберіг та примножив позитивну динаміку змін в Україні" - Євген Нищук

14.08.2019 | 12:00

14 серпня  під час свого виступу на  засіданні Уряду Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що нині пишеться нова сторінка політичної історії України, що несе з собою неминучі зміни та висловив сподівання, що напрацювання Уряду будуть використанні  для подальшого розвитку українського суспільства.

 

«Вперше в історії нашої країни наш Уряд створив нову парадигму життя – відійти від короткого горизонту планування, відійти від концепції «виживання» і тим більше від принципу «після нас хоч потоп». Навпаки ми перші, хто зміг показати, що таке траєкторія сталого розвитку, як ініціативи та ідеї, породжені хвилею революційних зрушень у суспільстві, перетворюються на результативні зміни», - наголосив Євген Нищук.

«Яскравий приклад – нове бачення культури. І як чинника перетворень у царині людського капіталу, і як фундаменту економічної стабільності держави. Розуміння, що від сприйняття нашої країни в світі, зокрема й через образи, смисли, твори культури залежить рівень інвестицій в Україну, інтенсивність партнерської співпраці з міжнародними інституціями».

 

Очільник  відомства підкреслив, що пишається  здобутками кількарічної праці Міністерства культури України.

«Увесь цей час ми були незмінним захисником усіх гравців на полі української культури. Ми прагнули здійснювати реальну допомогу й формувати розгалужену культурно-мистецьку інфраструктуру. Ми творили і творимо відчуття гордості за нашу країну, пробуджуємо цікавість до неї у всьому світі. Маємо гідні здобутки, які репрезентують Україну в світі як енергійну, динамічну європейську державу, готову до діалогу задля формування спільного простору цінностей і культурної пам’яті» , - говорить Євген Нищук.

 

 

Зокрема Міністр культури України навів кілька прикладів напрацювань:  плідно і активно працюють інституції нового типу – Український культурний фонд та Український інститут книги; цьогоріч Україна вперше взяла участь у Лондонському книжковому ярмарку, в рамках якого було представлено національний стенд,  приєдналася до Літературної премії Євросоюзу.

Значні успіхи демонструє український кінематограф, стрічки та серіали, створені за підтримки Уряду в рамках програми виробництва і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, привертають увагу глядачів та критиків.

Першочерговим завданням у питаннях культурної спадщини було впровадження механізмів електронного обліку культурної спадщини та культурних цінностей. Станом на сьогодні розроблено та схвалено стандарти опису метаданих про культурні цінності та культурну спадщину. Наразі реалізовується пілотний проект обліку пам’яток культурної спадщини в електронній формі, розроблено та тестується прототип електронного ресурсу культурної спадщини. Поряд з цим, Міністерство забезпечило оприлюднення публічної частини державного реєстру нерухомих пам’яток – з 2019 року на сайті доступна повна інформація про всі пам’ятки, включені до реєстру.

Розпочата історія будівництва великих музейних закладів за найкращими світовими принципами та технологіями – Музей Геноциду – Голодомору, Музей Майдану, Музей історії Бабиного Яру.

Відновлена практику повернення в Україну втрачених культурних цінностей, пошук цих цінностей за кордоном.

 

«Зроблено немало, зробити треба ще більше. Всі напрацювання ми передамо тим, хто працюватиме далі, – знову-таки, вперше в історії – цивілізовано, у вигляді перехідного звіту. 

У цьому звіті буде наш позитивний досвід, який ми просимо наступників втримати, зберегти і примножувати. Я вірю у незворотність змін, що відбулися за цей час. І вірю в щасливе і стабільне майбутнє України», - наголосив Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України