українська російська англійська

Євген Нищук взяв участь у роботі міжнародної літературної конференції "Європа на зламі часів - література, цінності та європейська ідентичність"

08.06.2017 | 09:40

Вперше в Україні проходить міжнародна літературна конференція «Європа на зламі часів – література, цінності та європейська ідентичність», організатором якої є Фонд Конрада Аденауера.

 

 

Урочистий захід відкриття міжнародного літературного форуму  відбувся  у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Серед  почесних гостей конференції – Міністр культури України Євген Нищук, голова Німецького Бундестагу і заступник голови Фонду Конрада Аденауера, професор, доктор Норберт Ламмерт, керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради  Олександр Ганущин.

Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, відкриваючи захід, відзначила, що для Фонду Конрада Аденауера це особлива честь проводити конференцію  на тему: «Європа на зламі часів - література, цінності та європейська ідентичність» в українському місті Львові.

«Сьогодні і протягом наступних днів на заходах будуть присутні дуже багато видатних людей і ми будемо мати нагоду подискутувати з ними на різні цікаві теми, важливі для європейського суспільства», - розповіла Габріеле Бауманн.

Очільник  міста Львова Андрій Садовий, зі свого боку, висловив  велику вдячність  Фонду Конрада Аденауера за проведення такої знакової події  саме у Львові, який готовий гостинно зустріти учасників конференції.

Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук відзначив важливість того, що на такій поважній  літературній конференції окрім літераторів, науковців, журналістів також  представлені всі гілки української влади.

«Вже сама назва  конференції «Європа на зламі часів..»,  свідчить про ті важливі питання, які плануються розглядатися під час дискусій та круглих столів  цього форуму, адже ми всі його зараз відчули, і ми всі  є його учасниками», - сказав Євген Нищук.

 

 

«Згадуючи час протистояння на Майдані, зміни сприймалися на рівні відчуттів. Наймолодшому Герою який загинув за цінність  людського життя, за цінність гідності, за цінність свободи, за європейські цінності  було 17 років.  Він не бував на різних дискусіях  і різних  конференціях, з нього це йшло з середини, з відголосків, як передавались через батьків, можливо через літературу яку він встиг пізнати.  Найстаршому  - 74 роки, це  різні покоління, але  одні європейські цінності.  Згодом після Майдану тисячі наших кращих  відважних лицарів гинуть  на Сході України за цілісність держави, воюючи навіть не за територію, воюючи власне за ті цінності, які прописані у всіх європейських резолюціях, у всіх європейських конвенціях, за своє  європейське майбутнє. Сьогодні Україна займає велике місце в новій європейській системі координат, відбувається переоцінка класичних цінностей в сучасних реаліях. Для того щоб бути почутими, ми маємо говорити про вплив культурних цінностей і оцінку культурної спадщини, про транскордонну роль Європи, про загальнолюдські цінності».

 

Міністр культури  також подякував Фонду Конрада Аденауера, який проводить велику системну роботу у захисті цих цінностей.

«Нам дуже важливо скористатися цим майданчиком  для того, щоб ще раз продемонструвати, що ми справді дуже здавна ментально є європейською країною. І зараз, в ці часи,  люди мистецтва,  письменники, літератори  є тими провідниками, які  практично ведуть за собою, є беззаперечним моральним авторитетом, завдяки яким ми можемо презентувати своє мислення, історію, культуру,  свою ментальність. І власне, через них  ми можемо якнайширше донести до великої європейської спільноти  розуміння нас», - додав він.

Євген Нищук висловив переконання, що подібні форуми мають неоціненне значення для виховання в Україні  нової якості політикуму і чиновників.

 

Довідково

Міжнародна конференція "Європа на зламі часів – література, цінності та європейська ідентичність" проходитиме у Львові  6-9 червня за участі письменників, політиків, науковців, журналістів та студенти з усієї Європи, щоб обговорити питання ідентичності, ціннісної орієнтації, культурної спадщини та політики між Сходом і Заходом, а також транскордонну роль літератури та мови в Європі.Цим самим конференція робить свій внесок до поглибленого наукового та культурологічного діалогу між європейськими країнами.

Із Німеччини до Львова прибудуть, зокрема, Голова Німецького Бундестагу / заступник Голови Фонду Конрада Аденауера проф. Норберт Ламмерт, Голова Європейського Парламенту у відставці / Голова Фонду Конрада Аденауера Ганс-Герт Петтерінг, Прем'єр-міністр у відставці / Почесний голова Фонду Конрада Аденауера проф. Бернгард Фогель і проф. сучасної німецької літератури Кельнського університету у відставці Біргіт Лермен. Письменниці Ноемі Кісс і Мар'яна Гапоненко проведуть у рамках конференції читання своїх творів.

У в заході  також візьме участь нагороджений у 2016 р. Медаллю Гете український письменник і поет Юрій Андрухович. Літератор виступить із доповіддю про своє бачення розвитку Центральної та Східної Європи.

 

Фонд Конрада Аденауера – це політичний фонд наближений до християнсько-демократичного союзу Німеччини. Свобода, рівність та солідарність є ключовими принципами їх роботи. Фонд здійснює свою діяльність по всій Німеччині через 18 регіональних освітніх центрів та закордонні офіси в 100 країнах, де щороку реалізується близько 200 програм. Офіс Фонду Конрада Аденауера в Україні працює з 1994 року. Літературна міжнародна конференція була започаткована Фондом в 2002 р. і проводиться кожні два роки, цього разу вперше відбувається в Україні

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України