українська російська англійська

В Одесі відбувся семінар "Інтеграція на базі поваги до розмаїття: правові стандарти і передові практики в регіоні ОБСЄ"

13.06.2017 | 17:16

Відповідно до домовленостей між Офісом Верховного Комісара ОБСЄ у  справах національних меншин та Міністерством культури України 13 червня у місті Одесі відбувся  семінар на тему: «Інтеграція на базі поваги до розмаїття: правові стандарти і передові практики в регіоні ОБСЄ" із залученням міжнародних експертів, представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій.

 

 

Захід відкрив директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш. Він привітав учасників заходу та виступів із доповіддю на тему: «Поточні зміни до юридичної та інституційної складових системи захисту національних меншин та міжетнічних відносин в Україні», де, серед іншого, відзначив важливість подібних зустрічей, які мають суттєву мотиваційну складову для учасників зустрічі у формі багатьох чинників – і як засобу розбудови та  зміцнення команди, яка працює над втіленням відповідних принципів, і як механізму поглиблення комунікацій по вертикалі і горизонталі та посилення ангажованості українських інституцій системи виконавчої вертикалі у різноманітні комунікативні процеси та процеси обміну інформацією та ідеями стосовно провадження державної етнополітики. З іншого боку, на думку Андрія Юраша, очевидними є також мотиваційні чинники з боку міжнародних партнерів, залучених до реалізації цього заходу, серед яких, у першу чергу, слід відзначити намагання зрозуміти процеси, які відбуваються в Україні, прагнення усвідомлювати їхній загальний контекст та використання таких заходів як форми ретрансляції усвідомленого досвіду до різноманітних міжнародних стейкхолдерів.

 

 

Директор Департаменту у справах релігій та національностей також висловив думку, що зараз Українська держава починає приходити до усвідомлення, що нехтування проблемами етнополітичної сфери було однією з причин виникнення серйозних проблем сфер політичної та загальносуспільної загалом. Крім того, він наголосив на базових принципах, покладених в основу сьогоднішньої політики України стосовно національних меншин. По-перше, мова йде про визнання та усвідомлення існуючого плюралізму, як однієї з суспільних беззаперечних цінностей. По-друге, Українська держава прагне на сучасному етапі максимально шанувати існуючі в Україні національні меншини в їхньому прагненні зберігати та підтримувати елементи власної унікальної ідентичності, не допускаючи при цьому жодного зменшення рівня задоволення їхніх прав та можливостей для культурного самовираження. Нарешті, ще однією базовою підвалиною реалізації з боку України власної етнополітики є прагнення запроваджувати та реалізовувати інтеграційні механізми, які мають на меті забезпечити для кожної національної меншини можливості для того, аби бути включеними у загальносуспільні процеси інтелектуального обміну та співкомунікації на всіх рівнях.

 

 

 

Також на семінар, у якості лекторів, були запрошені провідні європейські фахівці у сфері міжетнічних відносин. Професор з конституційного, публічного міжнародного та європейського права д-р Райнер Хофман (Франкфуртський Університет ім. Гете) розповів про захист прав осіб, що належать до національних меншин на прикладі досвіду  поширення та моніторингу імплементації Рамкової Конвенції про захист національних меншин.

Старший політичний радник ВКНМ ОБСЄ Дженіфер Крофт представила досвід застосування у регіоні ОБСЄ Люблянських рекомендацій Офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин щодо інтеграційних процесів у різноманітних суспільствах.

 

 

 

Відповідно до Програми семінару, представники центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій були залучені до роботи в групах за напрямками інституційної складової, мовних аспектів, освіти та медіа у сфері забезпечення прав національних меншин.

Модераторами груп були визначені фахівці Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, які і пізніше  презентували результати групових обговорень.

 

Також учасники семінару мали змогу обговорити проблематику та взяти участь у дискусії щодо можливостей та викликів на шляху інтеграційної політики в Україні.

Підсумки роботи підвели  Політичний радник Офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин Захід Мовлазаде та директор Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш.

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України