українська російська англійська

На Херсонщині відбувся VII обласний фестиваль молодіжного читання "Відкрий свою книгу"

19.06.2017 | 07:06

14 червня 2017 року Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова спільно з Новокаховською міською центральною бібліотекою за підтримки управління культури облдержадміністрації та за сприяння Новокаховської міської ради провела у м. Нова Каховка VIІ обласний фестиваль молодіжного читання  “Відкрий свою книгу”.

У фестивалі взяли участь школярі та студенти з Херсона, Нової Каховки, молодіжні творчі колективи, письменники, поети, бібліотечні працівники Херсонщини. Знаковим є те, що фестиваль відбувся у Новій Каховці у рік її 65-річного ювілею.

 

 

На урочистому відкритті, що відбулося на майдані перед Палацом культури, до молоді, учасників і гостей фестивалю з вітаннями звернувся міський голова  Нової Каховки В.І.Коваленко, начальник управління культури обласної державної адміністрації С.В. Думинська, начальник відділу культури і туризму Новокаховської міськради Н.С. Зарудна та директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова В.Л.Лобзова.

Жителям Нової Каховки випала чудова нагода – під час автограф сесії «Дніпровське джерело» вони могли поспілкуватися з найвідомішими письменниками Херсонщини і навіть отримати книжку з автографом автора. Гостями фестивалю були члени НСПУ О.П.Гунько, А.І.Кичинський, В.П.Кулик, Л.В.Марченко, В.С.Загороднюк, Т.М.Щерба.

 

 

Для творчої молоді на мальовничій галявині паркового комплексу працювала «Літературна альтанка».  Понад дві години учні та студенти новокаховських навчальних закладів, херсонська молодь та завсідники молодіжної літературної кав’ярні «ЛітTERRA» знайомилися, спілкувалися, читали власні твори, співали пісні. Успішно справилися і з доволі несподіваним творчим завданням: написати експромт від імені трави. Кращі з поміж 15 творів за результатами відкритого голосування отримали призи від партнера фестивалю.

 

 

Одночасно у парку розгорнулося фестивальне містечко, де можна було познайомитись з книжковими новинками, розважитись, купити сувеніри.

Привертали увагу пересувні виставки робіт майстрів народної творчості та вихованців дитячої школи мистецтв, музеїв м. Нова Каховка; виставки-продажі книжкової продукції  магазину «Учбова книга»  та книжок письменників Херсонщини;             павільйон «Бібліобутик», бібліо-фотосушка «В об’єктиві книга і читач».

На майданчику фестивальної фото-зони всі бажаючі фотографувалися на згадку в одязі літературного героя. Чимало дітей і дорослих юрмилися навколо куточка «Арт-фейс», щоб зробити малюнок на обличчі чи руці, або просто поспостерігати за роботою художника.

 

 

Мистецька програма «Кожен день я тебе відкриваю, рідне місто кохане моє» стала подарунком учасникам фестивалю від творчих колективів Нової Каховки.

У другій половині  дня молодь разом з письменниками  вирушила на екскурсію містом та відвідала комплекс сімейного відпочинку «Казкова діброва». Власниця комплексу познайомила всіх з історією закладу та його мешканцями, а творча молодь отримала завдання висловити свої враження від фестивального дня у поетичній формі. Роботи отримали схвальні відгуки і критичні зауваження від майстрів слова, а перше місце посів експромт, присвячений саме «Казковій діброві».

 

 

Паралельно у конференц-залі Палацу відбувався «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей». Загалом на фестивалі «Відкрий свою книгу» зібралися 93 бібліотечних працівників, які представляли 40 бібліотек  з 13 районів Херсонської області та м. Херсон. Цього року до оргкомітету надійшло 18 проектів, шість найкращих були презентовані на ярмарку.

Після  підбиття підсумків фестивалю учасники вирушили ходою до памятника Олександру Довженку, щоб покласти квіти і вшанувати память українського митця.

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України