українська російська англійська

Картина "За мир і щастя в Україні" подарувала позитив Запоріжжю

03.08.2017 | 11:27

1 серпня на головному проспекті – Соборному - у Запоріжжі було презентовано велику картину „За мир і щастя в Україні”. Цю картину розміром 4 на 5 метрів складено з пазлів, які створили мешканці всіх областей, зокрема й Запорізької. За підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації презентація картини перетворилося на справжню мистецьку акцію за участю запоріжців та гостей міста. До заходів долучилися запорізькі журналісти, креативно організувавши перфоманс з голубами – визнаними символами миру.

 

 

Цей культурно-мистецький проект під назвою „Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну” стартував  31 липня за підтримки Міністерства культури України. Ініціатива проведення акції належить юній художниці з Покровська (Донецька область) Лілії Дорошенко. Минулого року Лілія стала автором проекту зі створення картини з пазлів „За мир і щастя в Україні”, яка вже визнана національним рекордом як полотно, створене найбільшою кількістю людей. Тепер ця картина подорожує по всіх регіонах України. У кожному з 25 міст, куди приїздить закріплена на автомобілі картина з пазлів, проходять масштабні презентаційні заходи на центральних площах і вулицях.

 

 

Гостей з Покровська привітав директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко:

         - Щиро дякую Лілії Дорошенко за створення такої позитивної картини „За мир і щастя в Україні”, на якій стільки усміхнених облич, а її батькові Леоніду Івановичу – за реалізацію подорожі картини всіма областями України. Від щирого серця запрошую юну художницю із картиною стати учасниками чергового Всеукраїнського козацького фестивалю „Покрова на Хортиці”.

 

 

Запоріжці активно долучилися до проекту, малювали пазл нашої області – 800 дітей з КЗ „Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді” ЗОР минулого року долучилися до створення картини, зробивши кілька мазків пензликами з масляними фарбами. Як розповіла методист центру Дар’я Завгородняя, для маленьких художників це був цінний досвід роботи з олією, для багатьох – перший у житті. Усіх, хто писав картину, зареєстровано представниками „Національного реєстру рекордів”, адже у написанні картини взяла участь рекордна кількість людей – 9875 дорослих та дітей. В Запоріжжі акція пройшла за сприяння обласної державної адміністрації та міської влади. Під час експонування картини „За мир і щастя в Україні” на площі Маяковського запоріжці та гості міста стали учасниками мистецького свята та збору коштів для реабілітації українських бійців у рамках акції „Мистецтво лікує”. За підсумками акції буде подано матеріал для реєстрації в Національному реєстрі Книги рекордів України.

 

 

Як розповів батько юної художниці Леонід Дорошенко, ініціативу 16-річної Лілії підтримують Міністерство культури, Міністерство освіти та Міністерство молоді і спорту. Дівчина вже виставляла свої картини у Верховній Раді, створює портрети сучасних українських політиків.

Запоріжжя стало третім містом на шляху акції, мешканці міста змогли зробити чимало знімків на пам’ять з унікальним арт-об’єктом. Картина з пазлів „За мир і щастя в Україні” вже побувала у Краматорську та Дніпрі, кожного переїжджає до нового обласного центру. 24 серпня картина повернеться до Покровська де під час святкування Дня Незалежності України буде підбито підсумки акції та відзначено її учасників.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України