українська російська англійська

У Мінкультури розглянули стан розвитку державної політики у сфері взаємин із організаціями національних меншин

02.08.2017 | 08:36

Нещодавно в Міністерстві культури України  відбулась зустріч  працівників Департаменту у справах релігій та національностей   з головою громадської організації «Рада національних спільнот України» Аванесяном Ашотом Дадікоєвичем.

 

 

Під час зустрічі було обговорено низку актуальних питань, серед яких, зокрема:

 сучасні механізми формування  та адекватного реагування на впливи нормативно - правового поля України, в питанні захисту прав національних меншин України;

співпраця та фінансове сприяння з боку Міністерства культури України у проведенні культурно-мистецьких заходів  громадської організації «Рада національних спільнот України» на 2018 та 2019 роки, а також плани діяльності на майбутнє громадської організації«Рада національних спільнот України».

 

 

Представляючи гостя, директор Департаменту у справах релігій та національностей  Міністерства культур України Андрій Юраш зауважив, що п. Аванесян є відомою і знаковою людиною у сфері, що є дотичною до ділянки захисту прав і свобод громадських організацій національних меншин у нашій державі. Активний громадянин України – він, наперекір всіляким упередженим схемам та явленням, репрезентує не тільки  патріотичну парадигму стосовно України як Батьківщини майже півтори сотні національностей, але й уособлює принципи поваги до всіх національних груп, які покликані жити в атмосфері поваги та взаємодії одна з одною.

 

 

Під час свого виступу Ашот Аванесян наголосив на позитивних змінах, які він особисто та представники багатьох національних спільнот відчувають у ділянці зреалізування державою своєї політики у сфері взаємин із організаціями національних меншин. Звісно, на його думку, зупинятися на досягнутому не є доречним і можливим, а тому інтенсифікація зусиль є винятково важливою на всіх відтинках  державної стратегії стосовно забезпечення прав етноспільнот. У цьому контексті після заснування при Міністерстві культури України Ради етнонаціональних організацій України варто обмірковувати та реалізовувати наступні проекти, такі як знаходження можливостей для системного фінансового сприяння діяльності національних спільнот та їхніх громадських організацій, започаткування давно очікуваного Дому національностей,  повернення до традиції щорічного проведення загальнонаціонального Форуму національностей та інших вагомих ідей, які засвідчать неформальне ставлення Української держави до проблематики і, пов’язаної із забезпеченням прав національних меншин. 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України