українська російська англійська

Відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої

08.08.2017 | 08:10

 

У селі Крилос (Давньому Галичі) 5-6 серпня відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, присвячена 100-літньому ювілею обявлень Матері Божої у Фатімі.

 

У суботу, 5 серпня, після відправи у храмах Божественної Літургії та благословення в дорогу прочани з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина, Галича вирушили до Крилоса. Цього дня тут відбулася презентація програми «Вірність. Жертва. Місія» з нагоди 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата. Ввечері священики відслужили молебень до Богородиці та вечірню. Прочани мали змогу напитись та набрати освяченої води з Княжої криниці, відвідати відновлену Хресну Дорогу, чудотворне джерело Св. Франциска, Музей історії Галича (Митрополичі палати) Національного заповідника «Давній Галич». Нічні чування перед церквою Успіння Пресвятої Богородиці очолив Єпископ-помічник Івано-Франківський Кир Йосафат Мощич, а провадили представники Івано-Франківської духовної семінарії (отець-ректор Олесь Будзяк).

 

У неділю, 6 серпня, віряни зустріли Блаженнішого Патріарха Святослава, який очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Тисячі прочан з різних куточків нашого краю прибули на прощу, щоб попросити у Матері Божої благословення для своїх родин, а всі разом молилися до Господа за мир в Україні. Уривок з Євангелія про те, як 12 переляканих апостолів пливуть серед ночі в човні по розбурханому морю, символічно ілюструє нашу дійсність, сьогоднішнє сповнене трагізму й непередбачуваності життя. І наше часом маловіря, коли Бог простягає нам руку, а ми не бачимо цього.

 

Бо поряд з човном йде Христос, Він близько, Він допоможе пережити бурю і негоду, треба лише мати довіря до Нього, триматися за Його руку в розбурханому життєвому морі. Як сказав у проповіді Глава УГКЦ о. Святослав, церква – це є ми всі. Ми живі, ми пливемо вперед. Тут, у Давньому Галичі, церква молилась віками. Саме тут, на княжій землі, Бог простягає до нас руку і каже: «Чому ти сумний, маловіре? Я є завжди з тобою». Блаженніший Патріарх Святослав благословив присутніх та уділив усім тим, хто приступав до Святої Сповіді та прийняв Святе Причастя, повний відпуст на завершення прощі.

 

Любов Бойко,

член Національної спілки журналістів України.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України