українська російська англійська

У Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч молоді з учасниками Євромайдану

24.11.2017 | 09:55

20 листопада – напередодні Дня Гідності та Свободи – у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч молоді з учасниками доленосних подій листопада 2013 – лютого 2014 рр. У музейній залі, де розгорнуто експозицію «Революція Гідності та АТО: сумський вимір», зібрались військовослужбовці Національної гвардії України (в/ч 3051), студенти Сумської філії Харківського університету внутрішніх справ та слухачі Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції». У якості спікерів заходу були запрошені учасники Євромайдану, громадські активісти Іван Бортник і Родіон Дученко.

 

 

Іван Бортник – очільник Сумської 14-ї сотні Самооборони Майдану– поділився спогадами про власну участь у подіях Революції Гідності, важких і трагічних протистояннях між мітингувальниками та силовими структурами.

 

 

Про Євромайдан, як територію «незалежної української України», його вирішальну роль у розвитку громадянського суспільства говорив депутат Сумської обласної ради, учасник Революції Гідності й АТО Родіон Дученко. Народний обранець відзначив важливість особистої активності кожного українця у подальшому відстоюванні демократичних цінностей та ідеї європейського розвитку України.

 

 

Гості заходу ознайомились із матеріалами експозиції «Революція Гідності та АТО: сумський вимір», матеріали якої, зокрема, розповідають про вікопомні революційні події, а також Героїв Небесної Сотні, у числі яких – Герой України, сумчанин Олексій Братушка. Увазі відвідувачів представлено саморобні засоби захисту учасників Євромайдану у Києві та Сумах, військові та будівельні каски, шоломи та щити «Беркуту», протигази та маски, листівки, фотографії, плакати. Унікальний експонат – «пневмо-міномет» – використовувався активістами київського Євромайдану 18–19 лютого 2014 р. під час сутичок із силовиками.

 

 

Хвилиною мовчання учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності й у зоні АТО.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України