українська російська англійська

1 грудня на сцені Театру Франку відбудеться ювілейний вечір Ади Роговцевої "З тими, кого люблю"

30.11.2017 | 08:43

Ідею  ювілейного творчого вечора примадонни української сцени та кіно, народної артистки України, Героя України Ади Роговцевої «З тими, кого люблю» представили під час прес-конференції  в ІА «Укрінформ». Мистецька подія відбудеться 1 грудня на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 

 

За словами Міністра культури України Євгена Нищука,  в рамках ювілею  була презентована вистава акторки «Соломон у спідниці», а її теплий прийом послугував виникненню ідеї провести творчий вечір, який об’єднав би й  інші яскраві вистави акторки.

 

«Наша країна, наш народ має не просто велику актрису, а  справжню Берегиню українського мистецтва, української свідомості. В складний для країни час вона  відвідує саме ті зболілі місця, де багато втрат, де йде війна і де своєю присутністю Ада Миколаївна без перебільшення зцілює душі. Для нас Ада Роговцева це ціла епоха. Я радий, що можу долучитися до цієї події  і допомогти творчій команді, не лише як митець, а й як державний діяч» - говорить Євген Нищук.

 

 

Актриса та режисер Катерина Степанкова розповіла про формат ювілейного творчого вечора «З тими, кого люблю». Його  ідея народилася в серпні 2014 року, під час поїздки на Схід України. 

«З тими кого люблю» – це творчий вечір з глядачем, з авторами, яких ми презентуємо, з тими, з ким працює Ада Роговцева, з тими, кого вона любить», - розповідає Катерина Степанкова.

 

 

«Ми поєднали вечір за змістом у творчий звіт, яким Ада Миколаївна зустрічала ювілеї не приймаючи подяки від зали, а віддаючи те, що вона робить зараз. Це монологи, уривки з вистав, в яких актриса виходить на сцену і сьогодні. Серед них фрагменти добре знайомих глядачам вистав - «Рожевий міст», «Будьте як вдома», «Вася має подзвонити», «Соломон у спідниці», «Варшавська мелодія». А також фото та відеоматеріали  з архівів, виконання поезії Лесі Українки, Ліни Костенко та її власних віршів».

За її словами, це будуть фрагменти того, що Ада Роговцева грає на сцені останні роки, коли вона звертаюсь до людей мовою своїх персонажів, наче говорячи від себе.

«Вона грає не ролі, а долі», - додає Катерина Степанкова.

 

Сама Ада Роговцева дуже хвилюється в очікуванні творчої зустрічі, хоча зізнається, що на зустріч із нею завжди приходить багато людей, багато молоді, яким вона цікава і ці зустрічі завжди живі. Вона відзначає, що має поважний вік, який вимагає від тебе дуже багато мужності, але відчуває життя повно і яскраво.

 

«Треба чекати кращих часів і щось робити для того, щоб їх наблизити, і кожен це  робить  по-своєму, - розповідає Ада Роговцева.

«От ви (до журналістів) маєте Лесину зброю – слово. Але це також стосується і мене, як митця, як актора. Ми виходимо до людей - говоримо, слухаємо, спілкуємося. Маленька робота також дуже важлива».

 

 

Ада Миколаївна поділилася своїми враженнями від зустрічей із бійцями, спілкування з тими, хто зараз  високою ціною виборює свободу України.

«Кожен з нас насправді боїться приходити до важко хворих людей, бо це може бути важко і для одних, і для інших. Але  важливо спробувати  відчути, що потрібно цій  людині  саме зараз. Інколи потрібно просто поговорити, відкритися. Тоді серце не розривається, воно відкривається назустріч, і ти стаєш кращим, чистішим - іржа спадає. Ця робота, а особливо для митців, необхідна  -  бути там, чути людей.  Це потрібно і для них, і перш за все,  для себе самого. Чим більше тих, хто знає, що таке біль, які хочуть відкрити серце і робити добро – тим швидше наше суспільство перестане бути таким байдужим, яким воно є зараз», -  розповіла вона.

«Господь Бог наділив мене тим, що я ніколи не заздрю і ні за чим не жалкую. І я дуже вдячна долі, адже не пам’ятаю образ. Можливо завдяки вихованню батьків і вчителів,  я пам’ятаю кожен урок, кожен вираз обличчя, які вплинули на мене і  завдяки чому я тримаюсь. Як кожна людина - доходиш до кінця і думаєш – досить. А тоді дивишся на цей білий світ, подумаєш, згадаєш малечу свою і думаєш, що все ще буде. Коли ти не відсторонюєшся - набираєшся сили».

 

Творча зустріч 1 грудня, організована Міністерством культури України, відбуватиметься як благодійна акція. На захід запрошені, перш за все воїни, які знаходяться в ротації, поранені та ті, хто проходить реабілітацію в госпіталях, а також студенти театральних вишів, колеги по акторському цеху, ветерани сцени.

 

У вечорі візьмуть участь провідні актори київських театрів, актори кіно: Дмитро Суржиков, Валерія Чайковська, Лариса Руснак, Анатолій Ященко, Світлана Орліченко, Тетяна Круліковська, Ірина Мак, Анастасія Кірєєва, Олексій Петрожицький, Олена Дудич, Олена Лавренюк, Влад Нікітюк, скрипаль Ярослав Попадюк, актор і хореограф Олексій Скляренко. 

Ведучі мистецької події -  артистка театру і кіно Ольга Атанасова та заслужений артист АР Крим Ахтем Сеїтаблаєв. Режисер – Катерина Степанкова; продюсер – Сергій Проскурня.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України