українська російська англійська

Фестиваль автентичного українського одягу "Жінка - Джерело любові"

04.04.2018 | 11:30

За ініціативи Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи під керівництвом Тамари Негоди, за сприяння управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, етнографічних музеїв, провідних майстринь; творчих колективів та громадських активістів Київської області, 30 березня 2018 року в колонному залі КМДА відбувся Фестиваль автентичного українського одягу "Жінка - Джерело любові".

 

 

Зі словами вітання виступив начальник управління культури національностей та релігій Подолянець Ігор Іванович.

Він нагадав учасникам та гостям події про важливість збереження такого унікального явища, як українська вишиванка і подякував жінкам - берегиням нашої культурної спадщини -автентичного національного одягу за вірність народним традиціям.

 

 

Гладачам не могли не запам'ятатись харизматичний ведучий з оригінальним стилізованим метеликом, кримські танці, українські пісні, вірші, участь дітей, дорослих, літіх (чи маю право артистів називати " лiтнiми"?!) - як вони своїми поліськими піснями запалювали глядацьку залу...

 

 

Цьогоріч учасники з'їхались на фестиваль з різних куточків України, всі майстрині вивчали, продумували, найдріб' язковіші деталі строїв своїх регіонів.

Кожен мав можливість довести, що саме його костюм є найціннішим, найкращим, найоригінальнішим.

 

Велика вдячність колегам КМДА за гостинність, учасникам фестивалю за незабутні враження, за можливість побачити розмаїття автентичного українського вбрання.

 

 

Саме завдяки таким заходам - укорінюється любов до українських традицій, обрядів, пісень, ну, і звичайно ж до святая святих-вбрання (власноруч вишитих, витканих і збережених у тих "магічних" скринях, які даюь нам можливість хоч на мить заглянути в минуле наших талановитих предків).

 

 

Дбайливо переданих нашими прабабусями, бабусями, мамами вишиванок, корсеток, крайок, спідниць, юпок, очiпків і всього, того, що з великою любовью змушує так зворушливо, але міцно тримати невидимий зв'язок між минулим, теперішнім і майбутнім та передавати ту любов своїм дітям, аби вони пишались тим, що вони - УКРАЇНЦI!

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України