українська російська англійська

У Києві презентували Міжнародний проект "Шляхи дружби. Равенна-Київ"

12.06.2018 | 17:38

Сьогодні, 12 червня в ІА «УКРІНФОРМ» відбулась презентація мистецьких акцій у рамках Міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна-Київ», яка розпочалася  відео зверненням  до українців одного із найвидатніших  диригентів сучасності, ідеолога  проекту  Маестро Ріккардо Муті.

«Символічно, що ми розпочали нашу прес-конференцію з включення  Маестро Рікардо Муті, в якому  словами  Маестро визначена головна мета, заради якої реалізується цей проект -   заклик до дружби, любові,  до найголовніших людських цінностей -  миру та свободи. Мені дуже приємно, що в цьому проекті присутнє неймовірне поєднання талановитих італійських та українських музикантів, а  в серці столиці України біля  собору Софії Київської  буде звучати божественна музика. Цей проект одночасно поєднує фантастичні міста Равенна та Києв, які славляться своїм культурним надбанням», - зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

«Започаткований великим Маестро Муті проект в складний період  болю і прагнення миру  на Балканах та подальший шлях цього неймовірного фестивалю вказує на те, що саме зараз це вкрай потрібне і Україні. У час інформаційної війни нам вкрай важливо доносити  правду про нашу країну. Шляхом великої музики у виконанні  великих артистів голосно говорити світові, що найголовніша мета  для України - це свобода, мир, прагнення взаєморозуміння  та дружби».

 

 

Він також повідомив, що реалізація цього проекту  стала можливою завдяки тісній співпраці з Посольством Італійської Республіки в Україні, яке швидко відгукнулось на ініціативу Мінкультури та доклало чималих зусиль до проведення підготовчої роботи, вирішення  організаційних моментів та логістики заходу.

«Це одна із найбільших за всі роки Незалежності України  подія великої класичної музики світового рівня, яка несе посил миру та добра», - додав Євген Нищук.

 

Ініціатор та куратор проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ», професор Нікола Франко Баллоні розповів,  як  за ініціативи Маестро Ріккардо Муті народився проект «Шлях дружби» після трагічних подій у місті Сараєво. Учасниками  концерту, який проходив у зруйнованому місті, стало  близько 100 музикантів разом з оркестром  театру Ла Скала.

«Цей потужний мистецький меседж отримав відгук у всьому світі, ця культурна подія  сколихнула світову  громадськість, що додатково підтвердило, що саме культура здатна врятувати світ і врятувати  людство. Основний меседж культурного паломництва  цього проекту  - це меседж дружби, солідарності, взаєморозуміння, що сьогодні дуже важливо для України», - говорить професор Баллоні.

 

 

За словами куратора Нікола Франко Баллоні, організаторами масштабної українсько-італійської міжнародної мистецької події, яка об’єднала зірок  світового рівня  виступили з італійської сторони  Ravenna Festival та Міністерство культурної діяльності та спадщини і туризму Італії, а з української сторони – Міністерство культури України, Національна опера України, КМДА. Ціла низка установ і інституцій виявили зацікавленість у цьому проекті та долучились до його реалізації.

У рамках проекту, 1 липня  на Софійській площі відбудеться масштабний концерт під орудую великого диригента Рікардо Муті, у якому візьмуть участь Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, симфонічний оркестр і хор Національної опери України, Камерний хор «Кредо», Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, а також молоді виконавців з м. Маріуполя (артисти Маріупольського муніципального оркестру «Ренесанс» та студенти Маріупольського коледжу мистецтв). Всесвітньо відомий актор театру і кіно Джон Малкович виступить у ролі читця-декламатора під час симфонічної поеми «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда. Україну також представлятиме одна з найкращих сучасних оперних співачок Людмила Монастирська, відомий баритон, соліст Національної опери  Сергій Магера.

3 липня цей самий концерт відбудеться в Равенні, залі Палацу Де Андре.

 

 

Генеральний директор Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка Петро Чуприна  відзначив, що ще однією важливою складова фестивалю є поширення позитивного  іміджу України в світі, популяризація українського мистецтва, творів вітчизняних композиторів і  талановитих виконавців. Саме з цією метою 4 липня в Італії відбудеться окремий концерт театру «Tribute to Valentyn Sylvestrov», присвячений творчості та за участі славетного київського композитора Валентина Сильвестрова у виконанні солістів, оркестру та хору Національної опери України.

«Це надзвичайно важлива складова проекту, яка додасть іміджу і змісту в цілому  цьому знаковому фестивалю, який  знаходиться в полі зору  всього світу», - говорить Петро Чуприна.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України