українська російська англійська

На Азовському узбережжі засяяла тисяча юних зірочок

22.06.2017 | 07:00

У м. Бердянськ Запорізької області відбувся XXII Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «Топ-Топ» та фестиваль юнацтва та молоді «Зірки Азову».

Вже більше 20 років курортне місто Бердянськ збирає маленьких зірочок з багатьох областей України, відкриває їм шлях на велику сцену. Окрім творчих змагань діти також відпочивають в оздоровчих закладах на Азовському узбережжі. Фестиваль цього року присвячено 190-ій річниці заснування Бердянська.

 

 

Головна мета фестивалю – єднання, збереження, відродження та популяризація українського народного мистецтва, пошук та підтримка молодих талантів, виховання у підростаючого покоління любові до України різноманітними засобами мистецтва, збагачення культурних здобутків народу України.

Церемонія відкриття проводилась у формі театралізованої вистави про пригоди Пітера Пена. Концертна програма вразила майстерністю артистів, оригінальністю хореографічних постановок, розмаїттям яскравих декорацій. Головна сцена міста у ПК ім. Т. Г. Шевченка має високоякісне освітлення, нове вбрання, якісну звукову апаратуру, що дозволило організаторам на високому рівні проводити церемонію відкриття та конкурсні прослуховування фестивалів «Топ-Топ» та «Зірки Азову». Завершилося мистецьке свято карнавальною ходою та гала-концертом на Приморській площі Бердянська 18 червня.

 

 

Цього року участь у фестивалях «Топ-Топ» та «Зірки Азову» взяли більше тисячі дітей та юних артистів віком від 6 до 25 років – найбільша кількість за усі роки існування фестивалю. Усі учасники мали змогу на власному досвіді впевнитися у реальності слогану цьогорічного фестивалю – «Країна здійснення мрій!».

Організатори фестивалів - Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, відділ культури виконавчого комітету Бердянської міської ради за підтримки Міністерства культури України.

 

 

Оцінювало майстерність юних талантів компетентне журі, до складу якого увійшли фахівці Міністерства культури України, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, обласного методичного центру культури і мистецтва, Мелітопольського училища культури, Заслужені працівники культури України. Голова журі - Сергій Олександрович Пелюк, директор Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди, заслужений працівник культури України.

 

 

Учасники фестивалів демонстрували свої таланти у вокальному, хореографічному, інструментальному та театральному мистецтві. Лауреатами стали, в різних вікових категоріях, танцювальні колективи «Вербиченька», «Фольклорні іскриці» та «2D-Diadance» з Бердянська, «Пігмаліон» (Суми), «Фієста» (Житомир). Перші місця посіли солістка Наталія Балашова та хореографічний дует Роман Шапошніков та Валерія Мелешко (Бердянськ). У вокальному конкурсі перше місце присуджено колективу «Шанс», ансамблю «Ван Вей», Сергію Пивоварову та Марії Боярко, (Бердянськ), Віолетті Улановій з Дніпропетровської області, Дарині Ілікчиєвій (смт. Роза Бердянського району) та Ользі Заєць (Пологи). Серед хорів перше місце посіла вокально-хорова студія «Натхнення» школи №11 (Бердянськ). Серед ансамблів перше місце посіла шоу-група «One Way» школи №11 (Бердянськ). В музично-театральному жанрі перше місце за мюзикл «По дорозі до Смарагдового міста» отримав зразковий вокальний ансамбль «Овація» (Бердянськ). В оригінальному жанрі перше місце отримала Лана Єфімова з циркової студії «Батерфляй» (Бердянськ).

 

 

Крім того відбулося нагородження спеціальними подарунками. Від Міністерства культури України нагороду отримав танцювальний колектив «Вербиченька», а приз від Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної адміністрації отримав Сергій Пивоваров. Спецприз міського голови Бердянська отримав танцювальний колектив «Фієста» з Житомира. Від президента фестивалю «Топ-Топ» Олени Черневой приз отримала Аліса Хмелева (Бердянськ). Також членами журі було прийнято рішення нагородити чотирьох наймолодших учасників фестивалю з колективу «Шанс».

 

Інформація надана Департаментом культури, туризму,

національностей та релігій Запорізької ОДА

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України