українська російська англійська

Євген Нищук обговорив з міністрами культури Чехії та Словаччини основні напрямки співпраці по реалізації спільних мистецьких проектів

04.07.2017 | 13:57

У рамках фестивальних подій у Карлових Варах (Чеська Республіка),  Міністр культури України Євген Нищук поспілкувався зі своїми колегами - Міністром культури Словацької Республіки Мареком Мадяричем та  Міністром культури Чеської Республіки Даніелем Германом.

 

 

Під час зустрічі міністри культури трьох країн, зокрема, обговорили успішність та ефективність співпраці між нашими державами у галузі культури. Прикладом такої результативної кооперації творчості митців може слугувати перший за історію незалежної України  реалізований проект копродукції між Україною та Словаччиною – стрічка «Межа», яка поєднала  творчі зусилля кращих кіномитців  двох країн та дуже схвально  була сприйнята як глядачами, так і критиками.

 

«Сподіваюсь, що це послугує  гарним прикладом для пожвавлення  нашої співпраці у культурній сфері, зокрема, у напрямку створення спільної кінопродукції, і що наш культурний обмін надасть можливість втілити  ефективні, актуальні та сучасні проекти у різних напрямках розвитку  культури. І це стосується не тільки кіно, а й  театральних, виставкових, фестивальних проектів, обміну досвідом в частині мистецької освіти», - зазначив під час зустрічі  Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

З поміж інших питань, які порушувалися під час спілкування, Євген Нищук наголосив  на важливості налагодження прямого співробітництва в частині обміну досвідом України та Чеської Республіки у сфері охорони культурної спадщини, у тому числі  у сфері оцифрування  музейних фондів та розвитку реставраційної школи.

 

«Все це нас надзвичайно цікавить, особливо  це актуально в контексті оголошеного в Європі 2018 року - роком   культурної спадщини. Таку ж ініціативу  ми хочемо  втілити і в Україні, і таким чином привернути увагу до об’єктів культурної  спадщини України, яка така ж багата, як і у дружній нам Чеській Республіці. Сподіваюсь, що нещодавно підписана Угода  між Міністерством культури України та Міністерством культури Чеської Республіки про співробітництво в сфері культури 2016-2020 років (грудень 2016 р.- ред.) сприятиме тісній співпраці між нашими країнами у цьому напрямку», - сказав Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України