українська російська англійська

"Кіно- та теле- фільми, виготовлені Україною у копродукції, будуть успішними та цікавими для європейського глядача" - Євген Нищук

06.07.2017 | 16:42

У рамках 52-го Міжнародного кінофестивалю у м. Карлові Вари (Чеська Республіка) Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з представниками європейської кіноіндустрії. Під час спілкування порушувалися питання співпраці між країнами у контексті кіно- та теле - виробництва, обміну досвідом, залучення до процесів висококваліфікованих фахівців, а також творчого складу – артистів, режисерів, сценаристів, операторів тощо для створення в копродукції країн-учасниць.

 

Я дякую колегам з європейських країн, які відгукнулись на пропозицію такої зустрічі та зацікавлені в обговоренні питань нашої подальшої співпраці, тісному діалозі щодо пропозицій України в економічно-інвестиційному плані для розвитку кінобізнесу. Окрім подальшої зацікавленості в копродукції ми вбачаємо необхідність більш системної  роботи на українському кіноринку. Я хочу нагадати, що наша аудиторія – одна з найбільших в Європі – близько 45 мільйонів – сказав  Міністр культури  України Євген Нищук. 

 

 

Наша країна має серйозні господарські об’єкти, що стосуються виробництва кіно – з великими територіями, потенційною інфраструктурою, яку можна використовувати спільно державою та приватним сектором. До прикладу, Національна студія ім. О. Довженка – має один з найбільших у Європі павільйонів, там проходили зйомки видатних фільмів, але йде час і приміщення потребує модернізації. Мінкультури  усвідомлює, що лише силами держави зараз, у цей непростий для України час, цю модернізацію буде провести досить складно, як і налагодити потужне європейсько-українське кіновиробництво без партнерів. Тому Україна відкрита до співпраці і цікавих спільних проектів.

 

Міністр також зазначив, що у нинішній складний для України час, важливо зосередитись на переорієнтації кіно- та теле-ринку, який протягом багатьох років був щільно пов’язаний з ринком РФ, на європейського глядача.

 

“Україна та європейські країни століттями пов’язані історично, також ми маємо багато спільних тем і зараз. Ми це бачимо  – у стрічках, що презентуються на кінофестивалях  – драматичному українсько-італійському “Гнізді горлиці”, що збирає повні зали глядачів, і у гостросюжетній “Межі”, яка зірвала шквал оплесків тут, на фестивалі у Карлових Варах і багатьох інших. Переконаний, і наступні кіно- та теле- фільми, виготовлені у копродукції , будуть такими ж успішними та цікавими для європейського глядача. Ми  також можемо робити свої спільні телевізійні серіали, мати з того економічний зиск і розповсюджувати їх на усі наші країни”. 

 

Представники кіноіндустрії, присутні на зустрічі висловили зацікавленість у співпраці з Україною. Зокрема, напрацювання у сфері кіно назвали перспективними представники Чехії, а надто, у контексті підписаної у 2016 році Угоди  між Міністерством культури України та Міністерством культури Чеської Республіки про співробітництво в сфері культури 2016-2020 років.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України