українська російська англійська

Євген Нищук вручив диплом лауреата Премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2017 році відомій народній співачці Домініці Чекун

21.12.2017 | 16:48

Сьогодні, 21 грудня  в Міністерстві культури України відбулось урочисте нагородження лауреата Премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2017 році   відомій виконавиці та знавцю поліських народних пісень, заслуженому працівникові культури України  Домініці Чекун.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості збереження автентичної народної творчості, носіями якої є такі непересічні особистості, як улюблена багатьма  народна мисткиня Домініка Чекун.

«Дуже важливо, що ви  закохали в цю традицію виконання поліських народних пісень своїх численних учнів, керівників гуртків, які сповідують збереження нематеріальної культурної спадщини та особливо молодь, адже дуже важливо  коли є кому передати свої знання  та майстерність», - говорить Євген Нищук.

«Важливо, щоб діти виховувались на такій правдивій творчості, бо тих людей, які  несли через все життя збереження цієї традиції  уже нічого не зламає, адже були й тяжкі  часи, коли все українське,  справді народне  заборонялось. Напередодні старту  Року культурної спадщини - держава і безпосередньо Міністерство культури, звертає  особливу увагу  на збереження і розвиток традиційного культурного надбання. Бо такі як Ви митц, його зберегли, а вже розвивати цю майстерність мають нащадки».

 

 

Сама Домініка Чекун подякувала за нагороду та висловила вдячність долі за те, що поряд з нею знаходиться талановита молодь, яка прагне навчатися автентичній традиції виконання поліських народних пісень.

Співачка повідомила, що знає понад 150 пісень, народжених поліським краєм та на прохання присутніх виконала одну із своїм улюблених пісень «Ой летіли журавлі».

«Є люди, які відомі самі по собі, своєю щирістю, своїми знаннями,  вмінням, своїм чудовим голосом. І Домініка  Чекун  саме така світла та талановита  людина, яку весь час оточують поціновувачі її таланту.  Слава про її знання та талант передається з уст в уста не тільки в Україні, а й  вже широко за кордоном. Адже для всіх людей, які захоплюються народною традиційною творчістю – Домініка – зірка, справді народна зірка України», - розповідає заступник голови Комітету з присудження Премії Ілля Фетисов.

За його словами, коли члени Комітету побачили цю кандидатуру серед учасників конкурсу, рішення щодо переможця  було прийнято з першого голосування.

«Я хочу  подякувати Мінкультури за внесені зміни до Положення про Премію, що зробило можливим  відзначати нагородою людей, на яких базується вся фольклористика, зокрема наука, а саме носіїв цього унікального мистецтва», - додає Ілля Фетисов.

 

 

Привітати Домініку Чекун завітав директор Національного центру народної культури  «Музей Івана Гончара» Петро Гончар,  народний депутат  України, земляк лауреатки Василь Яніцький а також дитячі гурти «Орелі» та фольк-студії «Правиця».

«Я дуже радий бути на цій гарній події в Мінкультури,  і щиро зворушений - ми сьогодні в одному заході поєднали нашу Домініку і  талановитих дітей. Домініка Чекун – є старійшиною нашої Поліської  автентичної спільноти, найщиріша та найталановитіша людина,   яка формує коло себе культурне середовище нашого  поліського краю», -  ділиться своїм враженням Василь Яніцький.

 

 

«Я радий, що Міністерство культури  звернули увагу на основи культури  - традиційну народну культуру. Такі заходи - це орієнтація на наші українські одвічні цінності, це невичерпне джерело, де закладені всі форми художніх проявів народної творчості і з кожним роком ми спостерігаємо  скільки з’являється новітніх форм, які базуються  саме на традиційній культурі»,  - говорить Петро Гончар.

На завершення Домініка Никифорівна виконала ще декілька пісень уже у супроводі дитячих гуртів.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України