українська російська англійська

Упродовж 2017 року Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував 15 нових експозитарних проектів

03.01.2018 | 10:14

Упродовж 2017 року експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні відвідало 713 тис. 200 осіб, що на 58 тис. більше, ніж минулого року.

Колектив музей за цей час презентував 15 нових експозитарних проектів, центральною темою яких стало питання війни та миру, героїв та подвигів, тяглості військових традицій українського воїнства, що є дуже важливими для сучасних українців.

 

Так, виставка «Український Схід», що висвітлює участь різних військових формувань, добровольчих батальйонів у бойових діях на Сході України, перетворилася на потужний комунікативний майданчик для українських патріотів, воїнів і волонтерів, усіх свідомих громадян. В її просторі не раз реалізовувалися проекти «Слово свідка»; фотовиставки Олександра Клименка – «З фронтового альбому» та «Об’єктивНА історія», що поєднала фотознімки воїнів УПА зі світлинами українських захисників на Сході України; проект про шляхи реабілітації дітей, які зазнали руйнівного впливу в ході сучасної війни – «Простір РаДіти». Нині є можливість ознайомитися з проектом «НАШІ», створеним у співпраці з галереєю-музеєм «Історія становлення української нації». В його основі – розповідь про чотирьох мужніх воїнів – захисників Донецького аеропорту та сел. Піски, які постали перед відвідувачами в образі силіконових фігур.

 

Знаковою подією року стало створення мультимедійного проекту «Мартиролог загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах»  як данини пам’яті всім полеглим захисникам.

 

 

2017 рік також став роком 75-ї річниці створення УПА. Рядки з повстанської пісні «За край і волю, за нації долю!» лягли в основу назви музейної документально-реліквійної експозиції, яку відвідали понад 25 тис. осіб.

 

Упродовж року науковці музею  провели понад 6 тис. екскурсій, підготували та презентували 177 освітньо-комунікативних заходів.

Стартувала перша музейна школа – «Покоління NEXT». У музеї запрацював Дитячий центр, який став незалежним атмосферним дитячим майданчиком.

 

 

Фондова колекція впродовж року збільшилася на 6750 музейних предметів. Комплекси Праведників народів світу, які врятували десятки єврейських дітей, зокрема Олександри Шулежко й Оксани Антипчук; священика Української греко-католицької церкви Миколи Цегельського, зарахованого за свою сподвижницьку та мученицьку діяльність до лику блаженних священномучеників; репресованого київського інженера-будівельника Миколи Галка; Героя України Андрія Кизила, загиблого під Авдіївкою в січні 2017 р., були передані безпосередньо родинами цих історичних постатей на знак поваги та довіри до музею.

 

 

У музеї триває робота над створенням Всеукраїнської електронної бази даних на загиблих та зниклих безвісти воїнів у роки Другої світової війни та Зведеної бази військових поховань періоду Другої світової війни на території України. Введено 68 455 одиниць нових персональних карток на загиблих воїнів та 70 524 сканографій документів.

 

Підготовлено та вийшло друком 6 наукових видань. Понад 100 статей співробітників музею задепоновано, вони побачили світ у наукових і науково-популярних періодичних та монографічних виданнях, на електронних ресурсах. Це далеко не повний перелік цьогорічних надбань музею.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України