українська російська англійська

"Однією з головних цілей роботи музею в 2017 році стала тема інклюзії та доступності до мистецтва" - генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус

12.01.2018 | 13:36

На думку генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса, головним здобутком музею за 2017 рік є перехід на стратегічне планування роботи відділів, зокрема розробка і впровадження стратегії розвитку PR та дитячого секторів.

 

«Важливим інноваційним досягненням року для музею стало впровадження qr-кодової системи позначення експонатів. Таким чином музей став ближчим та зрозумілішим для сучасного відвідувача», - розповідає Дмитро Стус.

 

 

«Головним викликом та ціллю 2017 року для нас стало гасло всебічного комфорту відвідувачів. Тому активно тривала робота за програмою “Музей без бар’єрів”: ми провели Форум можливостей, спільно з Доступно.UA та дискусійний проект “безБар’єрне мистецтво”, який підняв тему інклюзії та доступності до мистецтва. Також вперше в музеї за участі активістів з групи “Київ дружний до батьків і малюків” було відкрито кімнату догляду за дитиною, для зручностей відвідувачів з немовлятами».

 

За 2017 рік в Національному музеї Тараса Шевченка пройшло 40 виставкових проектів, 17 музичних концертів та 18 книжкових презентації, творчих вечорів.

 

 

 

Популярність аудиторії найбільше завоювали виставка з новинок фондів музею “Невидиме. Марія Примаченко” (21.12 - 21.01) та фотовиставка Кейт Беррі “Актриси” (26.10 - 14.11), організована спільно з Французьким Інститутом.

Міжнародну інтерпретацію творчості Тараса Шевченка було здійснено у виставці “Споріднені душі: Шевченко та Гойя” (7.04 - 23.04).

Як змінювалось сприйняття образу Шевченка крізь призму воєнних подій останнього століття можна було простежити на виставці “Війна: Шевченків вимір” (24.11 - 5.02).

 

Важливим освітньо-виставковим проектом для музею став фестиваль “Vis-a-vis: Україна-Франція: 800 років після Анни Київської” (27.05 - 13.06), в рамках якого були проведені культурні паралелі між Україною і Францією 19 століття. Це перший інтерактивний музейний проект з повноцінною дитячою зоною.

 

У виставковій діяльності колектив музею в 2017 році прагнув  дотримуватись балансу між класичним мистецтвом визнаних українських майстрів та творчими пошуками молодих художників.

 

Успіху зазнали виставки Івана-Валентина Задорожнього (20.10 - 5.11), Миколи Стороженка «Мій Шевченко» (18.08 - 4.09), «Культурний код України в художньому просторі пейзажу»  (1.03 - 19.03), “Фіксація мнимого” (12 - 24 вересня), та МУХі 2017 (9.11 - 26.11).

 

 

Фонди музею за цей рік збільшились на 398 одиниць, а 630 експонатів основного фонду було оцифровано.

 

Музей налагодив у 2017 році співпрацю з новими та постійними партнерами, як то: Польським інститутом, Культурним проектом, Віртуальним музеєм Василя Стуса, Інститутом Книги, Видавництвом Старого Лева, Простором української дитячої книги “БараБука” та Дружківською центральною бібліотекою.

 

Розширився список міжнародних партнерів - у 2017 році ними стали Національний музей мистецтв Азербайджану та Державний музей історії білоруської літератури.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України