українська російська англійська

Національний академічний духовий оркестр України є яскравим репрезентантом українського музичного мистецтва

12.01.2018 | 10:29

В активному концертному репертуарі Національного академічного духового оркестру України представлено всі музичні  жанри – від  зразків  музики  бароко  до  джазових  творів. Цикли концертних програм присвячено симфонічній та оперній музиці композиторів-класиків  у перекладенні для духового оркестру. Також з незмінним успіхом  оркестром виконується музика з класичних оперет, твори популярної музичної класики, традиційний репертуар духових оркестрів для виконання на пленері.

 

 

При формування  самобутнього репертуару оркестру  значне місце посідають твори українських композиторів, зокрема, сучасних авторів, що є головним творчим завданням  колективу. 

 

За 2017 рік  оркестром було підготовлено понад 20 різних за жанром програм, таких як: «Френк Сінатра», «Jazz Hits Forever»; «Микола Віталійович Лисенко»; «Супергерої»; «Paul Mauriat, John Williams, James Horner» ; «Різдво у стилі Джазу»; «Хіти ХХ століття»;  «Джаз на пляжі»; «Rock Hits of XX century»; «Від Піаф до Матьє»  та інші. Загалом проведено  63 концертних виступів у співпраці з провідними українськими солістами-вокалістами та солістами-інструменталістами, а також молодими лауреатами та дипломанти міжнародних конкурсів, фіналістами телевізійного проекту «Голос Країни».

 

 

За диригентським пультом оркестру виступав професор університету м. Торонто Стефен Шенетт (Канада), диригент, композитор, професор Брюсельської Королівської консерваторії Ален Кріпен. З Національним академічним духовим оркестром України творчо співпрацюють відомі українські диригенти – народний артист України Іван Гамкало, заслужений діяч мистецтв України Геннадій Григор’єв,  заслужена артистка України Вікторія Жадько, Андрій Кібіта, Петро Товстуха.

 

 

Оркестр є своєрідною творчою лабораторією для композиторів України, а також певним методичним центром галузі духової музики в країні. Колектив неодноразово брав участь у роботі пленумів Національної спілки композиторів України,  де виконував оригінальні твори, спеціально написані для оркестру.

 

 

Кожного концертного сезону в Національній філармонії України проводиться  власний  абонемент лекцій-концертів оркестру для школярів столиці України.

 

Налагоджено зв’язки з оркестрами які працюють в жанрі духової музики Канади, Німеччини, Америки, Японії та ін., що дає можливість колективу як пропагувати своє мистецтво та культуру України в цілому так і допомагає, завдяки обміну, розширити нотний матеріал для виконання в концертних програмах.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України