українська російська англійська

"Чернігівське відлуння-2017"

15.05.2017 | 11:28

На головній сцені області відбувся Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння», започаткований минулого року в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка. До цьогорічної фестивальної програми включено дев’ять різножанрових моновистав у виконанні яскравих, талановитих акторів з Білорусі, Вірменії, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, України, Хорватії.

Учасників та відданих шанувальників театру, що прийшли першого ж фестивального дня, привітали почесні гості: незмінний Президент і художній керівник фестивалю «Відлуння» Ніна Мазур та заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Любов Белінсон.

Почесне право відкрити «Чернігівське відлуння–2017» було надано Хмельницькому монотеатру «Кут», який упродовж майже двох десятиліть культивує мистецтво моновистави на теренах України. Керівник цього театру, народний артист України Володимир Смотритель презентував глядачам свою творчу роботу «Прокляті роки» за творами репресованих українських поетів.

 

 

На другий день фестивалю глядачі познайомилися з творчою роботою польської актриси Віолети Комар, яка у моно виставі «Diva» за оповіданням Магдалени Гойєр розповіла розкаже хвилюючу історію про випробування, що випали на долю видатної оперної співачки, яка в юності пережила жахи голокосту. Також в цей день виступала актриса з хорватського міста Загреб Еція Ойданiч з виставою Мирослава Крлежа «Бобочка», в якій жага її героїні до цілковитої свободи та нехтування моральними принципами стала символом гонитви за «вільним життям».

У програмі третього дня фестивалю актриса з румунського міста Пітешті Лумініта Борта представила моновиставу Ніни Мазур «Медея» за однойменним твором Евріпіда, в основу якої покладено трагедію пристрасного кохання і кривавої помсти зрадженої жінки. Ввечері цього дня актор з Німеччини Алекс Борис запропонував жартівливу інтерпретацію історії про боротьбу давньогрецьких жінок проти війни між Афінами і Спартою, відображену в комедії Арістофана «Лісістрата».

 

 

Програма четвертого дня фестивалю включала виставу «Маргарита і Абульфаз» за романом Світлани Алексієвич «Время секонд хенд», де історія про велику силу кохання зіткнулася з руйнацією самого поняття «людина», яку презентувала білоруська актриса Олена Дудич. Ввечері цього дня вірменська актриса, що прибула з Франції, Сусанна Багдасарян-Фліс в авторському спектаклі «Я хочу жити» розповіла історію буремного та незвичайного життя актриси, яка пережила чимало випробувань

На п’ятий день фестивальної програми відбулась зустріч з актором з Молдови Олексієм Штирбулом, який у виставі за романом Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» розглядав наслідки експерименту щодо підвищення інтелектуального рівня людини для її емоційного стану та розмірковував про співчуття, людяність, дружбу. Також в цей день відбувся виступ литовської актриси Іоланти Пуоденайте в парадоксальній комедії «Я чекаю на тебе, коханий» за Даріо Фо і Франкою Раме, в якій її загадкова героїня дотепно розповідала про стосунки з різними чоловіками, що її оточують.

 

На завершення фестивалю своїми враженнями від проведення «Чернігівського відлуння» – 2017 поділилася фундатор фестивального руху моновистав в Україні: Президент – художній керівник фестивалю «Відлуння» Ніна Мазур, яка відзначила високий рівень виконавської майстерності учасників фестивалю та організаційного забезпечення, привітала чернігівських театралів, які за п’ять фестивальних днів побачили цілу галерею «маленьких неповторних шедеврів», окреслила перспективи подальшої співпраці з Чернігівським театром.

 

 

Зі словами вдячності на адресу керівництва області за сприяння у проведенні фестивалю звернувся генеральний директор театру Сергій Мойсієнко, а художній керівник театру Андрій Бакіров подякував організаторам, учасникам та членам експертної групи фестивалю, які відгукнулися на запрошення і приїхали до Чернігова, а також шановним чернігівським глядачам – за відданість театральному мистецтву, прихильне сприйняття творчих робіт виконавців моновистав та підтримку новаційного мистецького проекту під назвою «Чернігівське відлуння».

 

Інформація надана Департаментом культури і туризму,

національностей та релігій Чернігівської ОДА

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України