українська російська англійська

У Києві розпочала роботу Міжнародна театральна конференція "Опера Європи -2017 у Києві "

18.05.2017 | 17:36

Сьогодні у Київському національному академічному театрі оперети відбулося офіційне представлення відкриття культурно-мистецького проекту «Мистецтво, що об’єднує», у рамках  якого проходитиме Міжнародна театральна конференція «Опера Європи – 2017 у Києві». Подія відбувається за підтримки Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації та Департаменту культури.

 

 

У  заході взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, директор Асоціації «Opera Europa» Ніколас Пейн, генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна, генеральний директор - художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський.

 

«Сьогодні ми приймаємо мистецький захід у форматі високої музики, який має потужні традиції, як в Європі, так  і в Україні.  До участі у цьому великому музичному форумі «Опера Європа»  залучені керівники багатьох театрів України, бо ми маємо глибинну  традицію видатних виконавців і добру традицію самого формату музичних театрів опери і балету. Ми пишаємось видатними іменами наших оперних митців – Крушельницької, Козловського, Гмирі, Солов’яненка, Лифаря та багатьох інших», - зазначив під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

«Сьогоднішній захід -  свідчення того, що ми можемо приймати в Україні подібні великі форуми. Для нас це важлива подія і знак того, що таким чином у світі можуть познайомитися  з нашим культурним потенціалом і навпаки – ми зможемо запозичити досвід презентації себе у світі, щоб побудувати діалог через велику культурну музичну оперну дипломатію».

 

Директор Департаменту культури КМДА Діана Попова висловила  сподівання, що співпраця з українськими митцями допоможе додати нових родзинок до європейського оперного мистецтва. «Ми здатні збагатити оперну сцену Європи, адже в нас дуже багато талановитих музикантів», - додала вона.

 

 

Нагадаємо, що 18 - 20 травня в рамках культурно-мистецького проекту «Мистецтво, що об’єднує» («Art which unites») проходитиме Міжнародна театральна конференція «Опера Європи – 2017 у Києві». Вперше Україна прийматиме представників 126 музичних театрів із 29 країн Європи, що об’єдналися під егідою найбільшої і найвпливовішої міжнародної організації у сфері театрального музичного мистецтва. Цьогорічна конференція Міжнародної асоціації «Опера Європи» має на меті сприяти активному залученню театральних закладів України до міжнародних інтеграційних процесів. На конференції розглядатимуться питання сьогодення та майбутнього театрів, актуальні  як в Україні, так і у всьому світі.

На конференцію до Києва зберуться близько 200 учасників – провідних фахівців сучасного світового музичного театру, серед яких Ніколас Пейн (директор Асоціації «Opera Europa»), Єва Клайніц (Театр опери, Штутгарт), Боб Брандсен (Королівська Опера, Лондон), Дан Куперман  (Американська опера, Нью-Йорк), Беата Клатка (Польська національна опера) український диригент Кирило Карабиць, представники з Національного театру опери Брно, з Вельської національної опери (Кардіф), Вікторіанської опери (Мельнбурн), Фінської національної опери (Хельсінкі), Державної опери Мюнхена, Словенської національної опери (Любляна), Комічної опери (Хельсінкі) та багатьох інших зарубіжних та вітчизняних театрів.

Гостею конференції стане Івонн Кальман, дочка знаменитого композитора Імре Кальмана.

У рамках конференції «Опера Європи – 2017 у Києві» заплановані зустрічі, дискусії, тематичні доповіді, навчально-освітня програма для молодих фахівців із оперного вокалу, під час якої проходитиме прослуховування молодих українських виконавців.

Провідні менеджери європейських театрів та фахівці з України, представлять тематичні блоки конференції: "Культурні політики: будуємо мости", "Авторські права", "Копродукція", "Репертуарний чи бродвейський театр: майбутня картина музичного рику ХХІ століття", "Он-лайн засоби промоції жанру опери", "Міжнародне співробітництво: копродукція, гастролі", "Цифрові платформи промоції мистецтва", "Фандрайзінг: найкращі практики", "Оперна кар'єра на прикладі молодих митців та менеджерів", "Роль опери та музичного театру у суспільстві сьогодні".

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України