українська російська англійська

Заява Міністерства культури України щодо останніх подій, пов'язаних з

19.05.2017 | 15:32

Міністерство культури України як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин висловлює стурбованість подіями, які відбулися у поселенні ромської національної меншини в Дарницькому районі міста Києва та конфліктом між представниками ромської громади та іншими жителями селища Вільшани Дергачівського району Харківської області. Мінкультури  закликає Міністерство внутрішніх справ України провести оперативне та неупереджене розслідування вищезгаданих подій  і з’ясувати, чи були вони викликані упередженим ставленням на національному грунті, а також притягнути всіх винних до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Проблема вищезазначених інцидентів пов’язана з недостатньою увагою місцевих органів влади до розв’язання конкретних проблем ромів. Ефективно вплинути та виправити ситуацію можливо лише спільними зусиллями органів державної влади та ромської громади, представниками інтересів якої мають виступати, в першу чергу, громадські об’єднання ромів.

Міністерство культури України закликає Київську міську державну адміністрацію та Харківську обласну державну адміністрацію до вжиття превентивних заходів щодо попередження будь-яких конфліктів на підґрунті національної приналежності та формування у громадах толерантного ставлення до представників усіх національності. Надзвичайно важливою на сьогоднішній день є розробка цільових регіональних програм щодо роботи місцевої влади, зокрема,  з ромською національною меншиною.

Міністерство культури України також закликає громадські об’єднання ромів активно долучатися до роботи в секторальних підгрупах (з питань соціального захисту та охорони здоров’я; з питань освіти і культури; з питань житлового забезпечення; з питань організаційного і інформаційного супроводу; з юридично-правових та фінансових питань), що починають функціонувати в рамках Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка.

Міністерство культури  наголошує, питання протидії дискримінації в Україні - це пріоритетний напрямок у контексті  євроінтеграції нашої країни.  

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України