українська російська англійська

У столиці презентували книгу каналу "1+1" "Незалежність очима ТСН"

19.05.2017 | 16:36

У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували книгу каналу «1+1» «Незалежність очима ТСН», яка записана зі спогадів журналістів каналу. Подія, як і саме видання, присвячені 20-річчю однієї із авторитетніших новинних  служб країни – ТСН.

 

У презентації взяли участь відомі телевізійні ведучі, журналісти, політики, культурні та громадські діячі. Гостями  презентація  стали Міністр культури Євген Нищук, відомий громадський діяч, Герой України Левко Лук'яненко, українська співачка та громадська діячка Руслана, відомий український музикант Святослав Вакарчук та інші.

 

 

Міністр культури України  Євген Нищук  під час свого виступу  відзначив важливість подібних ініціатив, які є своєрідним  правдивим літописом  історії країни, написаним безпосередніми очевидцями  визначних подій та сторінок  життя, які змінюють державу.

 

«Час дуже жорстокий – історичні події з часом втрачають хвилюючі емоційні моменти, щось важливе втрачається та забувається. Як приклад,  відбулась Революція на граніті, але з часом ці події призабулися, відбулась Помаранчева революція, щось склалося не так, в чомусь люди розчарувались, але і це все призабулося. І саме такі книжки дозволяють зберегти ту пам'ять, адже жива оповідь очевидців – то реальні емоції.  В 2013-14 роках на Майдані відбувся «тектонічний струс», відбувся вже з жертвами, відбувся заперечуючи усі канони, коли казали що українцям все дається легко, що ми не хоробрі і не здатні віддавати свої життя за спільні ідеї та переконання, за велику спільну справу. Та всі міфи були скасовані – хлопці йшли голіруч прямо на снайперів, а їх побратими зараз воюють на Сході країни, захищаючи наш  спокій. Я вдячний авторам книги, які на її сторінках вже закарбували ці,  такі важливі для кожного українця моменти», - розповів  Євген Нищук.

 

 

Своїми спогадами про найважливіший момент в історії становлення України - проголошення Акту її Незалежності 24 серпня 1991 року – поділився безпосередній учасник подій, відомий громадський та політичний діяч Левко Лук’яненко:

«Пригадуючи минулі події, я досі пам’ятаю який же то був важкий і напружений день – 24 серпня. Ми встигли побувати на Майдані, де зібралось понад 30 тисяч людей, після цього пішли затверджувати постанови і питання про референдум, а ввечері, піднявшись на платформу, я зачитав Акт проголошення Незалежності України. В прямому включенні були всі радіостанції країни. В такому шаленому вирії подій я встиг забути, що в мене той день  був день народження, про це мені нагадала моя дружина. Тоді, разом з членами центрального проводу Української республіки, ми сіли святкувати два дні народження – мій, незначний (сміється - ред.), і День народження Незалежної України».

 

 

Українська співачка та громадська діячка Руслана  високо оцінює роботу проведену  каналом «1+1» задля  відтворення та збереження для майбутніх поколінь  надзвичайно важливих для української державності подій.

 

«ТСН – це більше, ніж новини, а 1+1 – це більше ніж телеканал. Це величезна соціальна діяльність, з якої частково складається наше мислення і завдання, які вони ставлять перед собою, виходять за рамки телебачення», - розповідає вона.

 

У книжці «Незалежність очима ТСН» опубліковані розповіді ведучої «ТСН. Тиждень» Алли Мазур, генерального директора «1+1 медіа» Олександра Ткаченка, журналістів і редакторів ТСН Олени Мацюцької, Наталі Нагорної, Олександра Загороднього, Ганни Боки, Василя Костюка, Дмитра Святненка, Алли Хоцянівської, Ольги Кошеленко, Олега Гулика. 20 розділів видання упорядковані письменником та істориком Валерієм Примостом, який створив історичне тло для журналістської частини розповіді. Усі ілюстрації зібрані з архівів ТСН, а в текстах те, що залишилося за кадром.

Це історія незалежної України - про колишню російську колонію, яка стала незалежною двадцять п`ять років тому. Основні перипетії нашого життя за чверть століття крізь призму сприйняття журналістів і ведучих Телевізійної служби новин. У книзі зібрані двадцять основних подій історії незалежної України.

Це вже третя книга Телевізійної служби новин каналу «1+1». У липні 2015 року побачила світ «Війна очима ТСН», екземпляри якої надіслали сімом світовим лідерам. А у листопаді 2014 року — «94 дні. Євромайдан очима ТСН». Книга «Незалежність очима ТСН» видається у співпраці з видавництвом «Основи».

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України