українська російська англійська

В Одесі відбувся III фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

09.10.2017 | 06:56

Метою цього масштабного музичного форуму є популяризація українського та світового класичного оперного та балетного мистецтва. III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» було присвячено знаменній даті – 1 жовтня 2017 року виповнилося 130 років архітектурному шедевру – Одеському оперному театру! Два великих гала-концерта - балетний та оперний під назвою "Присвята театру" з запрошенням відомих виконавців урочисто завершили фестиваль.

У перші два дні мистецького форуму було зроблено акцент на національній темі, яку покликаний пропагувати національний театр, представляючи кращі надбання української культури. Обидві українські програми — концерт "Шедеври на всі часи" і балетна вистава "Долі" — відбулися з аншлагами й викликали щирий ентузіазм публіки.

Провести концертну програму, з якої розпочався форум, запросили талановитого українського диригента Віктора Плоскіну. Перше відділення складалося з найвідоміших уривків із Лисенкового «Тараса Бульби». Ця музика сповнена героїчного піднесення й оптимізму, так необхідного нам у нинішні складні часи .Хор, оркестр театру, всі солісти, яких об’єднав своїм темпераментом і владною волею диригент, з наснагою та переконливістю відтворили атмосферу цього видатного твору з його енергією, пристрасністю, широким мелодичним диханням. Друге відділення концерту вело слухачів від класики до сучасності, вдало поєднавши відомі твори фольклорного святкового характеру («Гуцульська рапсодія» Г. Майбороди, «Українська карпатська рапсодія» Л. Колодуба) з неповторною пісенною лірикою А. Кос-Анатольського і з творами поглибленого лірико-філософського змісту (уривки з балету «Камінний господар» В. Губаренка, «Монолог філософа» на вірші Г. Сковороди О. Щетинського).

 

Показаний другого вечора сучасний балет на музику Юлії Гомельської «Долі» був створений на замовлення театру.  Автор лібрето і постановник балету Сергій Кон вдало йде шляхами свого вчителя і наставника Раду Поклітару, сміливо розширюючи танцювальну лексику, використовуючи мову модерного танцю, якою вправно оволодівають одеські молоді виконавці. А натхненницею цього цікавого проекту, як і інших новаційних ідей, втілених трупою театру, є художній керівник фестивалю та генеральний директор театру Надія Бабич.

 

Вечір третій і четвертий познайомив публіку з новими виставами театру, одноактними операми «Сільська честь» П. Масканьї та «Паяци» Р. Леонкавалло, які належать до особливого мистецького напрямку — веризму і додали нової, яскравої фарби до фестивальної палітри, а також і з фаворитом глядацьких симпатій - балетом "Спляча красуня", головні партій в якому виконували запрошені артисти, солісти Національної опери України Катерина Кухар і Олександр Стоянов.

 

Цікавою подією «Оксамитового сезону Одеської опери» і фестивальною прем'єрою стало концертне виконання опери «Тангойзер» Ріхарда Вагнера - сміливий проект музичного керівника фестивалю та головного диригента театру Олександру Самоїле.

 

Всі фестивальні події супроводжували чудова преса, вдячні відгуки глядачів, аншлагові зали та оплески поціновувачів високого мистецтва!

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України