українська російська англійська

У столиці стартував ХXIV Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів "КРОК-2017: У рідній гавані"

24.11.2017 | 16:27

23 листопада у київському Будинку кіно стартував ХXIV Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК–2017: У рідній гавані». На відкриття фестивалю завітало багато гостей, культурних діячів та шанувальників анімаційного мистецтва.

 

 

Міністр культури України  Євген Нищук підкреслив, що сьогодні вкрай важливо підтримувати розвиток української анімації на державному рівні, зокрема, зробити українську анімацію одним із  пріоритетних напрямків розвитку кінематографії.

«Вітчизняна анімація має глибоку історію і значну кількість яскравих  робіт, які здобули високі нагороди та вже стали класикою. Адже анімація це той жанр, який закохує у свою країну, у свій народ, у свою історію», - говорить Євген Нищук.

«Цей 24-й фестиваль справді є одним із символів українській анімації, бо не секрет, що впродовж багатьох років фестиваль слугував тим, що відстоював і  привертав увагу до розвитку  цього мистецтва. Українська анімація має славну 90-річну історію втім протягом тривалого часу не отримувала належної уваги. Я вважаю час це змінити».

 

 

Водночас Міністр культури  відзначив позитивну динаміку розвитку анімації в Україні в останні роки та додав, що цей напрямок відіграє важливу роль у промоції української культури.

«Це надзвичайно, що на фестивалі представлена велика кількість іноземних робіт, але ми все ж маємо збільшити кількість вітчизняних проектів. Ми маємо посилити підтримку і визнання  нашої анімації, зробити її конкурентоспроможною. Цей корабель має наповнитися новим життям, розправити свої крила, стати тим, на чому, і з чого ми будемо починати виховувати  наші майбутні покоління. Адже саме з мультфільмів починаються розкриватися очі наших дітей на навколишній світ, свою країну та історію», - додав він.

 

 

Високо оцінює рівень цьогорічного Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК–2017: У рідній гавані» голова журі конкурсної програми, український кінорежисер та продюсер Дмитро Томашпольський.

«Я вперше переглядав таку велику кількість чудових анімаційних фільмів і дуже вдячний оргкомітету за таку можливість. Я ніколи не бачив і не думав, що в одній програмі можна зібрати таку кількість шедеврів. Зазначу, що отримав від перегляду неабияке задоволення і, хоча нам не можна розкривати виробничі таємниці, я розкрию вам одну невелику – кількість справді якісних анімаційних проектів у цьогорічному конкурсі надзвичайно висока», - поділився своїми враженнями Дмитро Томашпольський.

Під час відкриття фестивалю глядачі мали змогу побачити відразу 53 серії (по хвилині кожна) гумористичного анімаційного серіалу про найменшу людину на планеті (2017, режисер Хуан Пабло Зарамелла, Аргентина).  

 

 

Цього року до участі у фестивалі надійшло 1106 фільмів з 57 країн світу. За підсумками селекції до Міжнародної конкурсної програми «КРОКу» відібрано 41 стрічку. У Національній конкурсній програмі фестивалю цього року рекордна кількість фільмів – 18. Десять з них свого часу стали переможцями конкурсних відборів Держкіно та отримали державне фінансування. Учасниками Національного конкурсу стали:

 

1. «Велопортрети», реж. Сашко Даниленко

2. «Дві недовгі казки», реж. Олена Касавіна

3. «Елювіум – Регенеративна істота», реж. Стас Сантімов

4. «Запаска – Запитайся», реж. Олег Щерба

5. «Кіт і миша», реж. Наталія Чернишева

6. «Клуб Всезнайків», реж. Євген Єрмак (створено за підтримки Держкіно)

7. «Лабіринт», реж. Степан Коваль та Олександр Колодій (створено за підтримки Держкіно)

8. «Лахмітко», реж. Олег Педан (створено за підтримки Держкіно)

9. «Мишко та Місячна Дзвінка», реж. Людмила Ткачикова (створено за підтримки Держкіно)

10. «Плач, вовче», реж. Маркош Крижак

11. «Подорож», реж. Євгенія Кіракосян (створено за підтримки Держкіно)

12. «Причинна», реж. Андрій Щербак (створено за підтримки Держкіно)

13. «Хроніки одного міста», реж. Євген Сивокінь (створено за підтримки Держкіно)

14. «Чудове чудовисько», реж. Сергій Мельниченко (створено за підтримки Держкіно)

15. «Шнурки», реж. Олег Федченко (створено за підтримки Держкіно)

16. «Я – вітер», реж. Юлія Осика

17. «Я купив велосипед», реж. Микита Лиськов

18. «Я – чайник», реж. Оксана Карпус (створено за підтримки Держкіно)

 

Традиційно фестивальні заходи будуть насичені майстер-класами, ретроспективами і ювілейними програмами. Цього разу «КРОК» відзначить 90-річчя української анімації (програма «Перші», 24.11 о 18:00), 85-річчя Президента «КРОКу», режисера Давида Черкаського (24.11 о 19:00), 80-річчя корифея української анімації Євгена Сивоконя (26.11 о 15:00).

 

 

Почесними гостями фестивалю, авторами серії унікальних майстер-класів стануть:

• 23 листопада, четвер, о 16:00 – режисер Олександр Бубнов, (Україна–Болгарія).

• 24 листопада, п’ятниця, о 16:00 – режисер, художник Михайло Тумеля (Білорусь).

• 25 листопада, субота, о 15:00 – режисер Рао Хейдметс (Естонія).

 

Міжнародну та Національну конкурсні програми фестивалю оцінюватиме журі, до складу якого увійшли відомі українські режисери ігрового кіно: Дмитро Томашпольський, Аркадій Непиталюк, Марися Нікітюк, Ахтем Сеітаблаєв, Вікторія Трофіменко.

 

Спеціальною подією Закриття фестивалю (26.11 з 18:10) стане показ повнометражного анімаційного фільму «Луїза взимку» режисера Жана-Франсуа Лагіоні (Франція, Канада, 2016). Показ організовано за підтримки Французького інституту.

 

Фестиваль «КРОК–2017: У рідній гавані» відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Партнери спеціальних програм фестивалю: «Артхаус Трафік» та Національний центр Олександра Довженка.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України