українська російська англійська

4 червня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України»

04.06.2015 | 18:19

4 червня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України».

 

Про це під час брифінгу повідомив Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко та заступник Міністра культури Ростислав Карандєєв.

 

Від сьогодні заборонене розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Ця заборона стосується будь-яких фільмів незалежно від країни походження, що вироблені після 1 серпня 1991 року. Також законом забороняється трансляція фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року.

 

На виконання Закону Державне агентство з питань кіно підготує та погодить з Міністерством культури Порядок стягнення штрафів за порушення вимог закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». «Держкіно запропонує Мінкультури Порядок стягнення штрафів за порушення норм закону», - сказав Пилип Іллєнко.

 

Держкіно має забезпечити реалізацію положень Закону своїми рішеннями про заборону визначених категорій фільмів. Державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування таких фільмів в Україні не видається. Наразі Держкіно заборонило до показу 162 фільми і телесеріали, вироблені у Росії з 1 січня 2014 року.

 

Законом передбачено накладення адміністративно-господарського штрафу в розмірі десяти мінімальних заробітних плат за кожен випадок демонстрації забороненого фільму, вчинений вперше, та у розмірі п’ятдесяти мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок. Рішення про накладення штрафу приймає Держкіно.

 

 

Голова Держкіно уточнив, що на телерадіокомпанії накладатимуться штрафи за результатами моніторингів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Водночас, заступник Міністра культури Ростислав Карандєєв оголосив, що Мінкультури збиратиме інформацію від громадських організацій та інших громадян щодо ознак порушення закону про захисту телерадіопростору. На думку посадовці, окрім моніторингів Нацради, будуть корисні повідомлення й з інших джерел для прийняття санкційних рішень.

 

«Ми будемо зважено підходити до кожного випадку порушення. Наша мета не карати, а захищати інформаційний простір України», - запевнив Пилип Іллєнко. Він додав, що в Держкіно з розумінням поставляться до можливих порушень у перші два місяців після впровадження санкцій, адже представники галузі мають адаптуватися до нових правил роботи. Окрім того, Закон надає учасникам кінотелеринку правову можливість оскаржити рішення Держкіно.

 

Закон, який від сьогодні набув чинності, також забороняє трансляцію трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Міністерства культури України (цей перелік складається на підставі звернень Ради національної безпеки й оборони, Служби безпеки України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення). При цьому учасником аудіовізуального твору вважається фізична особа, яка брала участь у його створенні під власним ім'ям (псевдонімом) або як виконавець будь-якої ролі, виконавець музичного твору, що використовується в аудіовізуальному творі, автор сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер. Відповідний Перелік буде складено протягом двох місяців з  набрання чинності Закону.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України