українська російська англійська

Державний історико-культурний заповідник у місті Белзі

ДІКЗ у місті Белзі

         Заповідник створений у 2001 році згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1678. У 2007-2011 рр. належав до сфери управління Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, 25 грудня 2011 р. переданий до сфери управління Міністерства культури України. Заповідник є науково-дослідною та культурно-просвітницькою установою, що забезпечує виявлення, дослідження, збереження, популяризацію та використанння культурної спадщини Белза і довкілля.

 В історичній пам’яті українського народу Белз постає як давня столиця князівства, місце багатьох подій княжої доби. У ньому відбулося перше зібрання ієрархів української та римської церкви. Поляки цінують Белз як місто, з якого до Польщі було припроваджено до Ченстохови Образ Богородиці, який став національною святинею. Для євреїв Белз-один з духовних центрів хасидизму. І це справедливо для історії міста, але лише другої половини XIX - початку XX ст. Проте впродовж десяти сторіч у Белзі співіснували три громади - юдеїв, поляків та русинів, і до середини XIX ст. русини переважали.

         Сучасний Белз є лише тінню минулої слави княжої столиці. Місто вабить своєю скромністю, величчю, загадковістю. Тут можна помолитись до Образу Белзько-Ченстоховської Богородиці (в каплиці на Замочку встановлено копію Чудотворного Образу). Величні оборонні вали, мальовничі руїни монастирів Домініканів та Домініканок, Св. Миколай з мозаїки церкви, загадкова мурована шестикутна вежа, дерев'яна церква Св. Параскеви, мацеви на Белзькому окопиську - це пам'ятки культурної спадщини, ті збережені фраґменти, що нагадують нам, що Белз - місто з багатою історією, яке населяли талановиті та працьовиті люди.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України