українська російська англійська

Національний історико-архітектурний заповідник "Кам'янець"

  Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»

 

 

  НІАЗ «Кам’янець»  -  містобудівний комплекс Старого міста площею 121 га, що розташувався на високому кам’янистому острові, який відокремлений від решти міста глибоким каньйоном р. Смотрич, і лише вузький перешийок з’єднує його з містом. Одночасно Старе місто є житловим районом Кам’янця-Подільського, де проживає біля 3,5 тис. мешканців.

    В Старому місті збереглось чимало значних пам’яток давньоруського і середньовічного часів. Серед них унікальні фортифікаційні споруди: Замковий міст, комплекс Старого і Нового замків, гідротехнічні комплекси Руської та Польської брам, громадські та житлові будівлі, зокрема найдавніша в Україні ратуша. Архітектура Старого міста формувалась під впливом культур різних народів і релігій, що знайшло відображення у значній кількості збережених костелів церков та монастирських комплексів, хоча із встановленням радянської влади, у 1920-30-х роках було знищено 4 давніх храми.

         В 1928р. окремі пам’ятки архітектури міста були взяті під охорону. Також в Старому місті функціонує Державний історичний музей-заповідник, який має на балансі Старий і Новий замок, Ратушу, Вірменський торговий будинок, Духовну семінарію, що використовуються під музейні відділи, та належить до міської комунальної власності.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України