українська російська англійська

Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця"

ДІАЗ „Хотинська фортеця”

 

 

    Заповідник створено з метою збереження пам’ятки архітектури національного значення – Комплексу споруд фортеці ХІІІ-ХVІІІ ст., м. Хотин - пам’ятка національного значення, охоронний № 803 (Постанова Ради Міністрів УРСР від 24.08.1963 р.)

         Виникнення  ранньосередньовічного міста Хотина фахівці розглядають як безпосередній наслідок включення території між Карпатами і Дністром до складу Київського князівства наприкінці Х століття (приблизно в 993 - 1001рр.), коли великий Київський князь Володимир остаточно підкорив літописні племінні княжіння східних хорватів і тиверців. Одним із центрів князівської  влади став хотинський замок, споруджений на рубежі Х-ХІ століття на скелястому  мису заввишки 20 метрів, розташованому між каньйоном Дністра і вузьким  дугоподібним каньйоном струмка,  який  огинав цей мис із західного і північного боків. Будучи адміністративним центром замок контролював також єдину дорогу, що виходила  з віковічних лісів берегом струмка до переправи на Дністрі, саме біля підніжжя скелі, на якій височіла твердиня. 

         Хотин був прикордонним містом Молдавії, мав досить міцні укріплення. У  Хотинській  фортеці -  резиденції молдавських господарів у продовж XV- XVI століть було написано багато феодальних грамот, розпоряджень, звернень. Майже в усіх грамотах-листах поруч з іншими старостами циноту та міста, є підпис коменданта фортеці Хотина. Про це свідчить збірник документів Стефана Великого - том 2 за 1913 рік за редакцією Іоана Богдана.  

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України