українська російська англійська

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани

ДІАЗ у м. Бережани

 

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани створено згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.2001 р. №1508 як науково-дослідний та культурно-просвітницький заклад, що забезпечує вивчення, охорону, реставрацію і використання об’єктів культурної спадщини в межах визначеної заповідної території. Від 2012 року підпорядковується Міністерству культури України

Підставою для створення заповідника стала багата архітектурна спадщина Бережан. У місті збережено європейську планувальну забудову з ХІV-ХVІІ ст., архітектурні ансамблі площі Ринок, вулиць Банкової і Вірменської. У 2001 році Бережани внесено до Списку історичних населених місць України.

Розроблений у 2003 р. Генплан розвитку Заповідника визначив межі історичного ареалу міста площею 86,25 га,  в межах якого розташовано понад 30 пам’яток архітектури, в тому числі  6 національного значення.

 У 2004 році до сфери управління Держбуду України на баланс ДІАЗ у м. Бережани передано шість пам’яток архітектури: комплекс замку Синявських (1534-1554 рр), Ратуша (1803,1811рр.), адмінбудинок (поч. XIX ст.), будівля Магістрату (поч. XIX ст.), будівля Українського педагогічного товариства «Рідна школа» (1851 р.), комплекс споруд Вірменської церкви (1764 р.).

У структурі заповідника чотири відділи: адміністративний, науково-дослідний, охорони, збереження і реставрації пам’яток, господарський. В штаті 19 працівників.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України