українська російська англійська

Заява Міністерства культури України щодо репресій проти українців Росії

29.10.2015 | 13:00

Міністерство культури України розцінює затримання  директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталі Шариної, а перед тим - співголови Об'єднання українців Росії Валерія Семененка,  здійснення обшуків в  Бібліотеці української літератури та в помешканні Семененка з  вилученням великої кількості українських видань як  черговий зухвалий акт Кремля, спрямований на залякування   української національної меншини в Російській Федерації та новий виток репресій проти людей, пов’язаних із українською мовою і культурою.

Здійснення під надуманими приводами численних обшуків, затримання одного з лідерів українців Росії, незаконне затримання директора бібліотеки, основу фондів якої складає українська література та книжки про Україну, є демонстрацію неповаги влади РФ до української культури, грубим порушенням законодавства, прав українців Росії та міжнародних норм  щодо захисту прав національних меншин.

Агресія Кремля по відношенню до Української держави, яка отримала жорстку відсіч Українського народу та всього міжнародного співтовариства тепер  знайшла своє продовження  у репресіях за національною ознакою по відношенню до власних громадян, які є українцями. Для діючого в РФ політичного режиму будь-який прояв української ідентичності став ознакою «русофобії», тому українська мова, українська культура та її носії зараз є під фактичною забороною у Росії.

Міністерство культури України вимагає негайного звільнення Наталі Шариної та припинення репресій за національною ознакою проти представників української національної меншини та української культури в Росії.

Мінкультури  ініціюватиме звернення до Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин щодо усіх можливих заходів впливу на теперішнє керівництво РФ, в тому числі через міжнародні інституції, для захисту прав та інтересів українців, що проживають на території Російської Федерації, та захисту прав усіх російських громадян, що зв’язані з українським словом і українською культурою.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України