українська російська англійська

У Національному заповіднику "Биківнянські могили" відбувся захід «Биківня – територія пам’яті»

30.10.2015 | 17:48

 

30 жовтня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» за підтримки Міністерства культури відбувся захід «Биківня – територія пам’яті».

 

«Україна, як ніколи, потребує того, щоб «територія пам’яті» про Биківню та інші злочини тоталітаризму ширилася усією країною, бо від знання про минуле залежить усвідомлення українцями самих себе, своєї політичної та культурної самодостатності. Жертви «Биківнянської трагедії» заслуговують не лише на увічнення їхніх імен на меморіальних стінах, більш глибоке й ґрунтовне наукове дослідження, а й представлення в експозиції майбутнього музею, який має постати на території Заповідника,» — сказав генеральний директор Богдан Біляшівський.

 

Під час заходу також виступили голова Департаменту охорони культурної спадщини Міністерства культури Яків Діхтяр, дисидент, колишній політв’язень, член Української Гельсінської спілки Олесь Шевченко, редактор серії «Реабілітовані історією» Роман Подкур, дослідник історії Биківні Андрій Анонс, поет Сергій Пантюк, провідні українські науковці та представники громадськості. Також, учні середньої загальноосвітньої школи № 60 міста Києва «Росток» прочитали вірші представників «Розстріляного відродження».

 

У рамках заходу було презентовано інформаційні банери, які висвітлюють історію злочинів, скоєних комуністичною владою в Україні та на Київщині в період 1937-1941 рр., обставини створення й функціонування спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі та віднайдення й оприлюднення правди про репресії тоталітарної доби та віхи становлення Заповідника.

 

News_30102015_1-material.jpg

 

News_30102015_2-material.jpg

 

News_30102015_3-material.jpg

 

News_30102015_4-material.jpg

 

Також, присутні пошанували пам'ять розстріляних покладанням квітів до Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України