українська російська англійська

У Чернігові презентують енциклопедичне видання"Звід пам'яток історії та культури України"

18.11.2015 | 08:06

20 листопада об 11 годині у великій залі Чернігівської районної державної адміністрації відбудеться презентація першого випуску Чернігівського тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України», присвяченого Чернігівському району.

«Звід пам’яток історії та культури України» являє собою перше енциклопедичне науково-довідкове видання про всі відомі на сьогодні на території України нерухомі пам’ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва. Відповідно до адміністративно-територіального поділу країни «Звід» складатиметься з 28 томів. Окремий том буде присвячено пам’яткам історії та культури українського зарубіжжя.

З огляду на значний обсяг і різний ступінь наукового опрацювання матеріалів Чернігівського тому «Зводу» обласна редакційна колегія вирішила поступово оприлюднювати їх у форматі районів і міст обласного значення з тим, щоб на завершальному етапі звести їх докупи у вигляді цілісного тексту.

Відкриває цей серіал книга, присвячена пам’яткам історії та культури Чернігівського району. До неї увійшли 774 статті про об’єкти культурної спадщини, а також нариси про смт Седнів, у якому зосереджено значну їх частину, і район у цілому. На сторінках книги до наукового обігу вперше в систематизованому вигляді вводиться значний масив інформації про всі різновиди нерухомих пам’яток історії та культури регіону. Над підготовкою матеріалів працювали 50 авторів – науковці, викладачі й учителі, працівники архівів, музеїв і бібліотек, державних установ та органів місцевого самоврядування, краєзнавці-аматори.

На презентацію першого випуску Чернігівського тому енциклопедичного видання «Звід» запрошено керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської районної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, члени редакційної колегії, автори статей, працівники архівів, музеїв і бібліотек, сільські та селищні голови, працівники освіти та культури Чернігівського району, спонсори видання та представники ЗМІ.

 

Інформація надана Департаментом культури і туризму,

національностей та релігій Чернігівської ОДА

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України