українська російська англійська

В Києві розпочала роботу міжнародна наукова конференція, присвячена постаті Андрея Шептицького

30.11.2015 | 13:45

Сьогодні в Києво-Могилянській академії розпочала роботу дводенна міжнародна наукова конференція «Митрополит Андрей Шептицький та єврейські громади в часи Другої світової війни. Друга світова війна та долі мирного населення у Східній Європі», приурочена до 150-ліття з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької Церкви.

 

Конференція організована Центром європейських гуманітарних досліджень та Асоціацією єврейських організацій та общин (Ваад) України, за підтримки Міністерства культури України, Посольства Республіки Польща в Україні та Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства.

 

Відкрили захід Віце-прем’єр-міністрМіністр культури В’ячеслав Кириленко, Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський, глава Української греко-католицької церкви Митрополит Святослав Шевчук та виконавчий співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України Йосиф Зісельс.

 

 

«Поширення знань про постать Владики Андрея — про його діяльність, вчинки та його етику не лише по всій країні, а й поза межі України є нашим завданням. Такі наукові зібрання сприяють усвідомленню теперішніми українцями значення діяльності Андрея Шептицького. Особливо це важливо в світлі україно-єврейських стосунків, оскільки Владика Андрей зберіг життя багатьом євреям та їх родинам. Він справжній праведник, людина, яка свідомо йшла на ризик заради збереження життів того народу, який нацистськими окупантами піддавався таким гонінням. Про це маємо знати ми і весь світ, бо це важливо не лише для України, а й для цілого світу — сказав В’ячеслав Кириленко.

 

 

«Наша церква має обов’язком показати сучасному громадянину України постать Андрія Шептицького, адже він перевів нашу церкву через дві світові війни та сформував обличчя церкви на десятиліття вперед. Він був особою, яка зуміла залишитися людиною з великої літери в нелюдських обставинах. Сьогодні, коли ми шукаємо глибокі, непорушні, вічні правди, на які можна оперти наше сьогоденняпостать Андрея Шептицького є надзвичайним прикладом,» — сказав Святослав Шевчук.

 

Під час міжнародної наукової конференції обговорюватись роль постаті Митрополита Андрея Шептицького та Української Греко-Католицької Церкви у порятунку євреїв під час Другої світової війни.

 

 

У конференції взяли участь науковці з різних регіонів України, в точу числі, АР Крим, а також Республіки Польща, Республіки Білорусь, Російської Федерації.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України