українська російська англійська

Дистанційний курс "Електронна бібліографія"

16.01.2016 | 09:18

З 27 січня 2016 року Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка за підтримки Дистанційної академії ВГ «Основа» розпочинає дистанційний курс «Електронна бібліографія» для бібліотекарів-бібліографів, архівістів, музеєзнавців та всіх бажаючих підвищити свій професійний рівень.

Електронна та комп’ютерна бібліографія, вебліографія, он-лайнграфія, технобібліографія — поняття, що описують одне й те  саме явище чи різні? І яке з них правильне? Які види бібліографічних електронних ресурсів нами генеруються та як їх відстежувати, описувати, обліковувати? Навіщо потрібні бібліографічні менеджери, системи управління бібліографічною інформацією? Краще вступати у корпорації чи працювати самостійно? Як правильно описувати ресурси локального та віддаленого доступу? Що таке цифрові служби поточного оповіщення? Чи не відмирають віртуальні довідкові служби? До якого виду бібліографічного обслуговування належать віртуальні виставки? Хто такі буктубери, що таке лонгриди, фанбуки і яке відношення вони мають до бібліографії? Відповіді на ці та інші запитання українські бібліотекарі-бібліографи отримають від провідних вітчизняних бібліографознавців та бібліографів-практиків у ході вивчення дистанційного курсу «Електронна бібліографія».

Головна мета курсу – надати слухачам сучасні уявлення про електронну бібліографію, тенденції її розвитку, проблеми та перспективи.

Форма навчання: вебінари — один раз на 3–4 тижні.

Термін проведення: січень — червень 2016 року.

Старт курсу — 27 січня 2016 року.

Зареєструватися на дистанційний курс можна тут — https://docs.google.com/forms/d/1Sfod3EyZIqu9qItuXLe5wuthWwwypD-pDrE1BxwIGXo/viewform.

Тривалість: 1,5–2 години кожний вебінар.

Довідково:

Куратор проекту: Глазунова Людмила Володимирівна — заступник директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій. З 1999 по 2010 рік викладала на кафедрі бібліографознавства та інформаційно-бібліографічної діяльності Харківської державної академії культури. Розробила та впровадила у навчальний процес курс «Електронна бібліографія» для магістрів та «Бібліографічні електронні ресурси» для спеціалістів.

Контактна особа:

заступник директора з наукової роботи

Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка,

кандидат наук із соціальних комунікацій

Глазунова Людмила Володимирівна,

e-mail: milaglazunova@gmail.com

тел: (057) 731-11-01

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України