українська російська англійська

Верховна Рада України прийняла в цілому закон про запровадження конкурсно-контрактної форми роботи в галузі культури

28.01.2016 | 17:30

28 січня  Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури» (№ 2669-д). За відповідне рішення проголосували 240 народних депутата.

 

Під час представлення  законопроекту у Верховній Раді України,  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко зазначив: «Уряд, Міністерство культури підтримує цей законопроект. Ми вносили подібний законопроект ще в травні місяці. В липні він голосувався, тоді не набрав необхідної кількості голосів. Зараз депутати підготували свою версію, але спільно із Міністерством культури і вона, безумовно, заслуговує на підтримку. Ми і так з травня місяця в Міністерстві культури всі призначення робимо після конкурсу, всі без винятку. Але, коли це буде унормовано законом, то ні в кого і ніколи не буде бажання переглянути цю практику, яка в нас уже склалася.

Крім того, поправки, зачитані зараз із трибуни, чітко говорять про те, що жодних масових звільнень творчого персоналу не буде, практично з ними з усіма будуть переоформлені трудові відносини, буде укладено обов'язковий контракт терміном від 1 до 3 років, це дуже вагомий соціальний чинник. Прошу підтримати цей законопроект.»

 

Проголосований законопроект створює умови для оновлення керівного складу державних та комунальних закладів культури за прозорою конкурсною процедурою їх призначення, створення конкурентного середовища, надання можливості молоді конкурувати з досвідченими керівниками та запровадження контрактної форми трудових відносин для артистичного та художнього персоналу.

 

Зокрема, законопроектом передбачено:

призначення керівників закладів культури виключно на конкурсній основі, визначення чітких характеристик професійних та особистих якостей особи для зайняття цієї посади, забезпечить ротацію кадрів та рівні можливості усіх кандидатів, контракт укладатиметься терміном на 5 років;

встановлення чітких та прозорих принципів формування конкурсних комісій;

механізм добору кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури;

ефективне застосування керівництвом закладу культури творчого потенціалу артистичного та художнього персоналу шляхом запровадження контрактної форми трудових відносин;

приведення у відповідність даної сферу суспільних відносин до загально прийнятої європейської практики.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України