українська російська англійська

Триває всеукраїнський флешмоб з написання статей до Вікіпедії українською мовою

29.01.2016 | 17:37

29 — 31 січня, до 12-річчя україномовної Вікіпедії за ініціативи громадської організації «Вікімедіа Україна» відбувається Всеукраїнський флешмоб з написання статей українською мовою. За підтримки Міністерства було проведено віківишкіл у Національній парламентській бібліотеці для працівників музеїв у Києві, також пройде Вікімарафон у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Заходи також відбуваються у Львові, Харкові, Херсоні та Чернігові.

 

Протягом трьох днів кожен бажаючий може долучитись до вікі-флешмобу та створити, або відредагувати принаймні одну корисну статтю українською мовою. Таким чином, найбільша україномовна Інтернет-енциклопедія, яка сьогодні налічує понад 600 тисяч статей, може значно розширитись. Мета проведення флешмобу — не лише забезпечення вільного доступу кожній людині до всієї суми знань людства, а й поширення інформації про Україну.

 

В рамках проведення акції, наукові співробітники Національного заповідника «Софія Київська», Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогово), Національного музею історії України у Другій світовій війні та Національного музею літератури України долучились до Всеукраїнського флешмобу та створили нові статті.

 

 

30 січня, з 11:00 до 12:00, у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику буде проходити проект Wiki Takes Lavra, присвячений пам'яткам заповідника та вікіфлешмоб. Протягом години учасники вікіфлешмобу можуть фотографувати пам’ятки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та завантажити їх до Вікіпедії.

 

Основну ідею такого флешмобу озвучив у 2013 році Ігор Костенко, дописувач Вікіпедії з Небесної сотні: «Якби кожен читач Вікіпедії написав бодай одну корисну статтю, ми б мали понад 1 млн корисних статей».

 

Також, для нових авторів Вікіпедії доступний майстер створення статей.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України