українська російська англійська

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі "Креативна Європа"

03.02.2016 | 12:33

Сьогодні Верховною Радою України прийнято Закон  України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа»: програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності, та про співробітництво між Україною та Європейським Союзом у підпрограмі «Медіа» програми «Креативна Європа». За відповідне рішення проголосували 244 народні депутати.

 

Віце-прем`єр-міністрМіністр культури України В`ячеслав Кириленко, представляючи даний законопроект, зазначив:

«Запропонований законопроект про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів і Європейською Комісією про приєднання до програми «Креативна Європа» — програми Євросоюзу, спрямований на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Теперішній етап програми розрахований в своїй дії до 2020 року, учасниками  якого є країни ЄС, кандидати до вступу в ЄС, а також країни з якими укладено рамкові угоди. Бюджет програми сягає близько півтора мільярди євро, і з моменту ратифікації і оформлення всіх відповідних процедур, Україна також буде брати участь у розподілі цього бюджету.

 

Основна мета участі України у програмі «Креативна Європа»:  розвиток українського сектору культури, просування конкурентоздатності українського культурного продукту, промоція і захист культурного та мовного розмаїття в Україні, і як наслідокінтеграція України до повноцінного європейського культурного простору. Сума внеску на цей 2016 рік складає лише 1 євро. У подальшому будуть визначатися окремі суми для кожного року.

 

Україна зможе брати участь у програмі за чотирма напрямками, це проекти у взаємодії від трьох до десяти країн і сума кожного проекту від 100 тисяч євро до 2 млн. євро. Після ратифікації Угоди всі напрямки програми «Креативна Європа» стануть доступними для України

 

В’ячеслав Кириленко також повідомив, що Міністерство культури найближчим часом створить Національне бюро програми «Креативна Європа»:

«Ми оголосимо відкритий  конкурс на керівника Національного бюро програми і тому всі проекти, які будуть реалізовуватись у рамках «Креативної Європи» будуть визначатись Національним бюро, яке повністю буде підконтрольне громадськості. Парламент також, як законодавчий орган, буде впливати на ці процеси».

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України