українська російська англійська

Заява Міністерства культури щодо закриття Музею Лесі Українки у Криму

12.03.2016 | 13:47

Міністерство культури  вкрай стурбоване повідомленнями про те, що окупаційна влада Криму закрила для відвідувачів Музей Лесі Українки в Ялті.

 

Музей закрито під приводом  необхідності проведення  ремонту  будинку  в якому він розміщується, і в якому  у 1897 році жила  Леся Українка. Однак, як повідомляють  ялтинські активісти, жодних робіт там не проводиться, а заявлений термін закриття музею – до кінця 2017 року.

 

Особливо ж цинічним виглядає той факт, що музей закрито у рік 145-ї річниці від дня народження української поетеси, коли її ім’я пошановується у всьому світі .

 

Очевидно, що справжніми намірами Кремля є повне припинення діяльності Музею, який був створений зусиллями української громади Криму у рік здобуття Україною Незалежності і який за ці роки став одним із головних осередків наукової та просвітницької роботи, спрямованої на популяризацію української культури та зміцнення  національної ідентичності  українців в Криму.

 

Міністерство культури  розцінює дії так званої влади Криму, як продовження агресивної політики Кремля по відношенню до історії і культури українського народу та ініціюватиме звернення до відповідних міжнародних організацій з метою тиску на Російську Федерацію щодо негайного відновлення роботи Музею Лесі Українки в Ялті та припинення репресивної політики Кремля у стосунку до українців, української культури  та історії на території тимчасово окупованого Криму.

 

 

версія для друку

Відео

Відеокліп «Колядка для янголів»

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України