українська російська англійська

Відомі українські музиканти та громадські організації підтримали запровадження квот на україномовні пісні в радіоефірі

24.03.2016 | 17:00

Сьогодні в у Будинку звукозапису Українського радіо під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка відбулась відкрита для представників ЗМІ нарада з питань запровадження механізмів збільшення частки пісень українською мовою в радіоефірі.

 

1

 

У нараді взяли участь відомі українські виконавці — Антін Мухарський (Орест Лютий), Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки»), Володимир Шерстюк (гурт «Козак Систем»), Тарас Компаніченко (гурт «Хорея козацька»), Сашко Лірник,  Євген Романенко (гурт «Тарута»), представники громадських організацій — Катерина Чепура (рух «Відсіч»), Тарас Шамайда (ГО «Простір свободи»), Оксана Левкова (ГО «Не будь байдужим»), керівники провідних радіоорганізацій України, представники влади та журналісти.

 

1 (1)

 

У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко зазначив: «Сьогодні зібрався представницький формат — тут присутні радійники, музиканти, представники громадськості та влада, це дозволяє нам обговорювати практично всі наболілі питання та прийняти узгоджені рішення. Присутність україномовного музичного контенту в радіоефірі не є проблемою лінгвістичною чи соціолінгвістичною, не є суто музичною і музично-індустріальною — це питання національної безпеки. Тому-що український гуманітарний простір до сих пір перебуває під атакою російського імперського дуже агресивного до нас простору.

Україномовній пісні пробитися на канали мовлення ФМ-станцій досить складно, інколи це стосується навіть відомих, не кажучи вже про молодих виконавців. Сподіваюсь така ситуація не влаштовує нікого, в тому числі і радійників. Треба з неї виходити. Є декілька ініціатив. Наприклад, повна заборона російського аудіовізуального продукту. Також є ініціатива щодо запровадження квоти в радіоефірі на україномовну пісню. Відповідний законопроект зареєстрований в парламенті, авторами якого є представники 4 фракцій. Він передбачає рівномірне розподілення квоти для україномовної пісні протягом усього дня у обсязі 37,5%.

Я свідомий, що не можна йти лише шляхом заборон, але ми повинні забезпечити на законодавчому рівні присутність україномовного контенту саме тому, що це є питання національної безпеки і захисту нашого гуманітарного простору».

 

Представники громадськості підготували та продемонстрували присутнім презентацію «Квотування ефіру як ефективний інструмент культурної політики».

 

 

1 (2)

 

«Питання присутності «руського міра» в ефірі наших радіостанцій є дуже наболілим і актуальним, оскільки єдиним маркером українства може служити лише мова, інших маркерів немає. Тому просто необхідна підтримка держави щодо введення квоти 37,5% для україномовного музичного продукту,» — заявив Антін Мухарський.

 

1 (4)

 

Тарас Компаніченко звернувся до радійників: «Тут сидять люди, які все життя займаються музикою, не зважаючи на комерційний успіх чи не успіх, на формат чи не формат, і будуть займатися цим, не зважаючи ні на які обставини. Але ми маємо подумати про наших дітей. Тут в залі є багато українських гуртів і вони можуть підтвердити, що звертаючись на радіо чи телебачення їм кажуть: «україномовне — це не формат». Нам це болить. Життя проходить, ми живемо «под еті пєсні», скільки можна! Ми їздимо по світу і знаємо як в Європі, ми підтримуємо квоти, бо всі кажуть, що треба виконувати закони і ми, музиканти, хочемо цього закону.»

 

1 (3)

 

За результатами наради більшість присутніх підтримали законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» (реєстр. № 3822), зареєстрований народними депутатами України Олегом Медуницею, Ігорем Артюшенком, Іваном Крульком, Олегом Ляшком.

 

1 (6)

 

Також було вирішено створити робочу групу за участю відомих українських виконавців, представників провідних українських радіоорганізацій та громадськості з метою напрацювання додаткових пропозицій щодо підтримки та просування в радіоефірі україномовного музичного контенту.

 

1 (5)

 

1 (7)

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України