українська російська англійська

У Будинку Уряду відбулася експертна зустріч з питань актуалізації переліку платних послуг, які надаються бюджетними закладами культури

28.04.2016 | 14:53

Сьогодні в Комунікативному центрі Уряду відбулася експертна зустріч, під час якої обговорювався  напрацьований Міністерством культури України  проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури»

 

В обговоренні взяли участь фахівці Мінкультури, а також  експерти, науковці, представники ведучих закладів культури. Серед них директор Національного музею літератури України Галина Сорока, генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрельнікова,  юрисконсульт Національного музею історії України у Другій світовій війні  Олег Дурбалов, бібліотекар першої категорії Національного університету біоресурсів і природокористування України Михайло Макаренко.

 

Під час експертної зустрічі  був встановлений відеозв’язок з містами Дніпропетровськом, Львовом, Одесою, Полтавою, Харковом та Черніговом. Завдяки чому до обговорення мали змогу долучитися представники місцевих облдержадміністрацій, інститутів громадянського суспільства,  керівники закладів культури з цих регіонів.

 

Начальник управління соціокультурного розвитку регіонів Мінкультури Лариса Нікіфоренко, починаючи зустріч, подякувала за надану можливість ще раз розглянути та обговорити найважливіші моменти представленого документу.

«Працюючи над  даним документом ми ставили собі за мету розширити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними та комунальними закладами культури, що в свою чергу сприятиме покращенню їх матеріально-технічного забезпечення. Але хочемо ще раз почути вашу думку та бачення,  як практиків та фахівців, доцільності та коректності викладених напрацювань і готові врахувати ваші зауваження » - сказала вона

 

Також директор Національного музею літератури України Галина Сорока, яка  активно долучалась до обговорення  і  розробки документу, відзначила, що  прийняття подібної постанови є дуже корисною і актуальною справою, оскільки створює правове підґрунтя  для діяльності закладів культури у наданні платних послуг. На її думку у новій постанові максимально враховані  можливості закладів культури, в тому числі і музейних, у  наданні  платних послуг, які слугуватимуть  ефективності діяльності закладів культури.

 

Жваву дискусію, під час  експертної зустрічі, викликали певні пункти  переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури. Зокрема, це стосувалося питань збереження нерухомих об’єктів культурної спадщини, а саме доповнення переліку  послуг такими видами як - виявлення, обстеження, інвентаризація та дослідження  об’єктів – виконавцем яких можуть бути фахові заклади культури. Уточнення  стосовно  надання послуг у  підготовці ексклюзивних  сценаріїв на замовлення,  розробка методики врахування вартості  послуг та її узгодження  із нормами діючого законодавства тощо.

 

Також учасниками  експертної зустрічі були була висловлена доцільність  доповнення даного документу пунктом  або створення окремого  документу  щодо переліку безоплатних вид послуг для категорії дітей.

Окремо учасниками обговорення піднімалося питання щодо особливості діяльності  закладів  культури, які знаходяться в населених пунктах де проживає до 500 осіб і які  знаходяться на утриманні територіальних громад.

 

Начальник управління соціокультурного розвитку регіонів Мінкультури Лариса Нікіфоренко подякувала за надані  конструктивні зауваження та пропозиції учасників обговорення та запевнила, що всі внесені пропозиції будуть враховані, а проект  постанови, після внесення змін, буде ще раз розміщений на сайті Мінкультури  для громадського обговорення .

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України