українська російська англійська

Пішла з життя легенда українського оперного співу - Дмитро Гнатюк

29.04.2016 | 13:07

Світове музичне мистецтво зазнало непоправної втрати ‑ 29 квітня на 92-му році пішов з життя видатний співак, Герой України, народний артист України, академік Національної академії мистецтв України, професор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Дмитро Михайлович Гнатюк.

Все своє життя він присвятив розвитку та популяризації національного оперного мистецтва та вихованню кращих українських  митців.

Виконавець більше п’ятдесяти складних і великих ролей в оперних виставах, серед яких партія Султана у «Запорожці за Дунаєм» М. Лисенка, Енея в «Енеїді» М. Лисенка, Остапа в «Тарасові Бульбі» М. Лисенка, Фігаро у «Севільському цирульнику» Дж. Россіні, Князь Ігор з однойменної опери О. Бородіна  та ін.

Як режисер Дмитро Гнатюк здійснив постановки  відомих  і улюблених опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» М.Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Пікова дама», «Мазепа» П. Чайковського, «Сорочинський ярмарок» М. Мусоргського, «Тоска» Дж. Пуччіні, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Травіата», «Аїда» Дж. Верді, «Війна і мир» С. Прокоф’єва

Саме Дмитро Михайлович став першим виконавцем пісень, які увійшли до «Золотого фонду української естради» ‑ «Мій Київ» та «Два кольори».

За видатні досягнення був нагороджений численними державними відзнаками.

                 

Світла йому пам’ять ….

 

Висловлюємо щирі глибокі співчуття рідним і близьким покійного, його колегам та всій українській громадськості.

 

Церемонія прощання з Дмитром Михайловичем відбудеться у середу 4 травня об 11.00 у приміщенні  Національної  опери України (м. Київ, вул.. Володимирська, 50)

 

 

Міністерство культури України

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України