українська російська англійська

Уряд затвердив План заходів з вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу

06.05.2016 | 09:01

18 травня відповідно до постанови Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року №792 в Україні вшановують День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу  – пам’ять про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічними чином вплинули на його історичний шлях.

 

З метою гідного вшанування у 2016 році  представників кримськотатарського народу, що загинули та постраждали внаслідок геноциду, організованого радянською владою, а також привернути увагу до теперішнього драматичного становища кримських татар, спричиненого анексією Криму Російською Федерацією, на засіданні Уряду було затверджено План заходів щодо вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу», розроблений  Міністерством культури України на виконання положень Постанови ВРУ від 12 листопада 2015 р. № 792 «Про визнання геноциду кримськотатарського народу та Указу Президента України від 16 травня 2014 року №472 «Про день боротьби за права кримськотатарського народу».

Планом заходів передбачено проведення 18 травня  у столиці на Майдані Незалежності мітингу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також вечора-реквієму у Національній опері України імені Тараса Шевченка, приуроченого Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, за участю керівництва держави, громадських та політичних лідерів, глав дипломатичних місій іноземних держав в Україні, представництв міжнародних організацій, культурних, наукових діячів, керівників релігійних організацій.

 

У м. Києві буде розміщений вагон зразка 1930-40 рр. та оформлення в ньому стилізованої фотовиставки на тему депортації кримськотатарського народу, у Національному  музеї історії України організовано виставку картин Рустема Емінова із серії «Депортація» та мультимедійна інсталяція «Унутма», проведено стилізовані фотовиставки, присвячені Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Буде проведена соціально-інформаційна кампанія під назвою «STOP геноцид кримськотатарського народу» і телемарафон, присвячений Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Крім того, заплановано висвітлення у державних засобах масової інформації заходів з тематики, пов’язаної  із геноцидом кримських татар та осіб інших національностей, переклад та показ документального фільму «Киримоглу: Боротьба одного народу» на державних телеканалах. Тематичні заходи відбудуться у загальноосвітніх, середньоспеціальних  та вищих навчальних закладах України щодо трагічних подій, пов’язаних із геноцидом кримськотатарського народу та осіб інших національностей і перегляд фільму «Хайтарма».

 

Закордонні дипломатичні установи України  організують та проведуть покази фільмів, пов’язаних із вшануванням Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та інші інформаційно-роз’яснювальні заходи.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України