українська російська англійська

У Харкові відбулася четверта Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста

06.05.2016 | 11:18

Протягом 19 – 22 квітня на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка 15 фахівців бібліотек різних систем і відомств із Запоріжжя, Полтави, Херсона і Харкова знайомилися з крос-медійною журналістикою, трендами у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності. Слухачі розглядали впровадження у бібліотеці конвергентних редакцій, інтернет-сервіси для створення медійного контенту, зокрема, подкасти. Складовою навчання бібліотекарів-журналістів були тренінги, робота в творчих групах, майстер-класи.

У межах професійної майстерні досвідом роботи за темою школи поділились завідуюча науково-методичним відділом Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки О. Тарлінська та провідний бібліотекар Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, керівник Запорізького піар-офісу сучасних бібліотек Л. Головко. З корпоративними медіа як інструментом комунікаційно-іміджевої політики бібліотеки ознайомила учасників керівник прес-служби Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського НАН України Л. Поперечна. Поради з написання якісних та креативних текстів дала завідуюча сектором з впровадження бібліотечних інновацій проблемно-аналітичного відділу Харківської обласної бібліотеки для юнацтва М. Медведська. Випускники попередніх шкілредактори електронного бюлетеня Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету «Библиотерапевт» О. Русанова (відповідальний редактор) і К. Тесленко та головний редактор газети Центральної бібліотеки імені І. С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова «Бібліотечний PRяник» О. Терещенко поділились своїми успіхами в створенні та просуванні корпоративних періодичних видань. У межах програми заходу проводився експрес-вишкіл з формування змісту професійного періодичного видання на прикладі дайджесту бібліотечних інновацій «БібліоSpace». Подіумна дискусія за темою «Література для юнацтва без табу?» за участю директорки Міжнародної бібліотеки для юнацтва у Мюнхені, доктора Крістіане Раабе (Німеччина) стала основним інформаційним приводом для виконання домашніх завдань (публікацій у різних жанрах) бібліотекарями-журналістами.

 

 

Слухачі школи застосовували набуті знання та навички при виконанні завдань, організовували медіаконвергентні редакції та виконували практичні завдання зі створення інтерактивної газети в он-лайн сервісі «Padlet». Після знайомства з основами верстки в програмі «Microsoft Publisher» створювали  бібліотечні газети.

 

По закінченні навчання учасникам вручено сертифікати. Видання-переможці відзначено дипломами, найкращі будуть представлені на «Творчій поличці» блогу Школи (http://journalist-library.blogspot.com/). За найкращі «домашні роботи» слухачі також отримали відзнаки.

 

Інформаційний майданчик школи – блог «Школа бібліотечного журналіста» http://journalist-library.blogspot.com.

 

Сторінка заходу в Facebookhttps://www.facebook.com/events/1723192174569241.

Про Четверту Всеукраїнську школу бібліотечного журналістаhttp://www.nbuv.gov.ua/node/2905.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України