українська російська англійська

"Змальовуючи століття" - у Івано-Франківську відкрилась виставка фотографій з Національного архіву США

07.05.2016 | 11:53

В експозиції виставки “Змальовуючи століття: Сто років фотографії з Національного архіву” – унікальне зібрання з семи десятків кольорових і чорно-білих фото знімків, в центрі яких 100 років американського життя. Саме ці роботи були відібрані з колекції Нацархіву, яка налічує понад 8 мільйонів знімків. У центрі робіт - усі аспекти життя американського суспільства у ХХ столітті. За словами авторів виставки, ці кадри не лише фіксують багато знаменних подій століття, але й розповідають про надії та побоювання американського народу.

 

thumb_IMG_3335_1024.jpg

 

“Мандруючи цими світлинами ми бачимо становлення наддержави, те, через що пройшла Америка за 100 років, бачимо миттєвості з вічності” – каже одна з ініціаторів виставки, мистецтвознавець Оксана Козинкевич.

 

Міністр культури України Євген Нищук високо оцінів ініціативу та наголосив на важливості через мистецтво фотографії демонструвати глибокий історичний зріз країни, адже саме вони з нових ракурсів відкривають історії, долі, події, дозволяють подивитися “зі сторони” та, зрештою, не повторити помилок минулого. І зазначив – нині, в рамках реорганізації самого відомства, керівництво Мінкульту працює над створенням департаменту сучасних креативних індустрій, до компетенції якого увійдуть і питання підтримки фото-мистецтва, моди тощо.

 

thumb_IMG_3305_1024.jpg

 

“Представлені роботи – це  дивовижний жанр, який цінується в усьому світі, тому що він говорить мовою, зрозумілою крізь віки. – сказав Євген Нищук. Та, розглядаючи ці фотографії, можна побачити і сучасну Україну – у  поранених у В’єтнамі юнаках, 18-ти літньому хлопчиську, який чекає морську піхоту, ми впізнаємо наших солдатів, що воюють за Україну на Сході країни. Вдивляючись у ці фотографії, переживаючи великі події й моменти повсякденного життя у найдрібніших деталях, можна згадати і призабуті сторінки власної історії, а дивлячись на цих людей, їх внутрішню силу – ми маємо усвідомити, що такими ж сильними є і українці, і ми так само приречені на перемогу”

 

thumb_IMG_3311_1024.jpg

 

Нині виставку вже продемонстровано у Дніпропетровську, Вінниці, Тернополі, Києві, Львові та Івано-Франківську.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України