українська російська англійська

Міністр культури України в рамках робочої поїздки відвідав Королівство Швеція

15.05.2016 | 21:48

В рамках робочої поїздки Євген Нищук зустрівся зі шведською колегою – Міністром культури і демократії Аліс Ба Кунке. На початку розмови Міністр подякував шведській стороні за підтримку ініціатив, пов’язаних з Україною та дбайливе збереження у музейних закладах країни артефактів, які долею історії опинились у Швеції. Чиновники також обговорили ряд актуальних питань, зокрема, щодо можливості реформування самого відомства, його функціоналу та осучаснення.

 

IMG_3117.JPG

 

“Зараз, коли ми маємо нагоду реформувати Міністерство, важливо намітити ряд маркерів для співпраці. Серед іншого, у рамках спільних семінарів та кластерів, а надто – у кооперації з питань децентралізації, усього того, де наші партнери зі Швеції вже мають великий досвід” – сказав Євген Нищук.

 

13239254_479701845560350_7240522769242736799_n.jpg

 

У свою чергу Міністр Аліс Ба Кунке підкреслила свою готовність до співпраці та наголосила – Швеція готова направити до України своїх спеціалістів задля впровадження в українських реаліях їх нововведень, які вже отримали позитивний резонанс.

 

Також під час розмови були підняті питання функціонування, розвитку та підтримки в Україні креативних індустрій - моди, фотографії, сучасного мистецтва, а також високо оцінила прагнення Міністра культури України активізувати співпрацю влади з громадським сектором.

 

“Я, звісно, як Міністр підтримую музеї та театри, - зазначила пані Кунке, але також ми на державному рівні підтримуємо незалежних артистів, активну громадськість. Навіть таких, що можуть нас критикувати. Часом це може стосуватися навіть їх виживання чи створення умов для творчості. Така підтримка для них часом дуже важлива, нам же, як державному органу, це дає можливість розширити наші діапазони співпраці, а мистецтву – бути ще більш широко розповсюдженим”.

 

В рамках  розмови Міністри також обговорили питання щодо захисту пам’яток ЮНЕСКО, свободи висловлення та преси, гендерної рівності, обговорили напрямки копродукції та підтримку на державному рівні функціонування Українського інституту в Швеції.  Також Аліс Ба Кунке висловила свою стурбованість подіями на Сході України та активізацією роботи спецслужб певних країн, що всіляко намагаються дискредитувати Україну, втім підкреслила – попри все шведська сторона готова до активної співпраці. Міністр ще раз привітала Україну з перемогою на пісенному конкурсі “Євробачення-2016” та запропонувала всесторонню допомогу в організації на належному рівні конкурсу, що за правилами наступного року відбудеться в Україні.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України