українська російська англійська

До 150-річчя від дня заснування Національної парламентської бібліотеки України у Києві проходить Всеукраїнська науково-практична конференція "Бібліотека і книга в контексті часу"

19.05.2016 | 16:02

Сьогодні  урочистим засіданням, присвяченим 150-річчю від дня заснування Національної парламентської бібліотеки України, розпочала свою роботу двохденна ІX Всеукраїнська науково-практична конференція  «Бібліотека і книга в контексті часу».

Почесними гостями  урочистого засідання стали Міністр культури України Євген Нищук, президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко, президент Української асоціації видавців та книго розповсюджувачів Олександр Афонін, керівники провідних бібліотечних закладів України, публіцисти та громадські діячі.

З музичним вітанням виступив  Камерний хор Київського інституту музики імені Р.М. Глієра.

 

 

«Я дуже радий, що сьогодні в одній із провідних книгозбірень України, яка святкує своє 150-річчя, на науковий форум зібралася  бібліотечна еліта зі всієї України. Національна парламентська бібліотека має велику, славетну  історію і поправу носить  ім’я  книгосховища загальнодержавного значення, бере активну участь  у розробці  державної політики в галузі бібліотечної справи і є одним із лідерів в її реалізації – зазначив Міністр культури Євген Нищук  під час свого виступу.

Бібліотеки на  виклики сьогодення  мають стати справжніми новітніми  інформаційними центрами, здійснюючи все необхідне, щоб забезпечити  доступ користувачів до надбань української та світової культури і мистецтв, впроваджувати електронні технології у свою повсякденну роботу. Але найголовніше їх завдання, на мою думку – зберегти головне, те щоби діти, наступні покоління розуміли наскільки цінним є доторкнутися до живої книги. І це наше велике завдання і ваша велика місія».

 

Всеукраїнська науково-практична конференція  «Бібліотека і книга в контексті часу» триватиме  19-20 травня  у форматі пленарного засідання та засідання «круглого столу».

Під час роботи конференції планується до обговорення ряд важливих тем: сучасні тенденції роботи з бібліотечними кадрами; електронна бібліотека «Культура України»: досягнення і нові напрями діяльності; оновлення і модернізація бібліотек як пріоритет державної культурної політики, а також над актуальні нині питання охорони і безпеки фондів.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України