українська російська англійська

Солісти Національної опери України отримали Державні ордени Італії

23.05.2016 | 16:54

21 травня  під час спільного  українсько-італійського мистецького проекту "Гала-Європа", приуроченого до  Дня Європи в Україні та 70-річчя Італійської Республіки, солісти Національної опери  України народна артистка України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Анжеліна Швачка  та народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка  Сергій Мегера отримали Державні ордени Італії «Зірка Італії».  

 

За дорученням Президента  Італійської Республіки, Надзвичайний та Повноважний  Посол Італії в Україні  Фабріціо Романо  вручив найвищу  державну нагороду Італійської Республіки, якою можуть бути нагороджені іноземні громадяни, зіркам  Національної опери за їхній вагомий особистий внесок у популяризацію італійської культури та особливі заслуги в розвитку дружніх відносин і співробітництва між Італією і Україною.

 

 

«Сьогодні Національна опера України є однією з провідних оперних сцен Європи та світу. Італійські інституції тривало і надзвичайно плідно співпрацюють з цим мистецьким  закладом, я і переконаний, що сьогоднішній Гала-концерт став цьому черговим свідченням»,  -  відзначив  пан Фабріціо Романо.

 

 

 

«Сьогодні  був надзвичайно емоційний  і неймовірно щирий,  справді європейський вечір - "Гала-Європа". Ці звуки музики, вокалу  від  талановитих митців, які  зараз присутні на сцені,  дарують нам надію та впевненість, що ми вже є повноцінною європейською родиною. І саме  мистецтво є тим містком, який єднає нас з Європою», - сказав Міністр культури  України Євген Нищук.

 

 

Українсько-італійський мистецький проект "Гала-Європа"  організований Міністерством культури України та Національною оперою України спільно з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні.

У Гала-концерті взяли участь зірки музичного мистецтва України та Італії:  тенор Лучано Ганчі, саксофоніст Гаетано Ді Бакко, альтист Даніель Пальміціо, бас Сергій Мегера, мецо-сопрано Анжеліна Швачка   у супроводі Симфонічного оркестру та Хору Національної опери України (диригент Микола Дядюра, хормейстер Богдан Пліш).

У програмі  заходу прозвучали перлини європейської класичної і сучасної музики – твори Л. Бетховена, Дж. Россіні, Г. Берліоза, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, а також прем’єрне виконання творів Франца Ваксмана, Педро Ітурральде, Роберто Молінеллі

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України