українська російська англійська

26 червня у Львівському палаці мистецтв відкриється масштабний мультимедійний проект "Тіні забутих Предків. Виставка"

22.06.2016 | 15:57

26 червня о 16:00 у Львівському палаці мистецтв (Коперника, 17),  за підтримки Міністерства культури України, відбудеться урочисте відкриття масштабного мультимедійного проекту «Тіні забутих Предків. Виставка», присвяченого культовому фільму Сергія Параджанова. Куратори проекту  – Павло Гудімов та Андрій Алферов.

 

Проект покликаний переосмислити значення і вплив кінострічки з часу її прем'єри в 1965 році і до сьогоднішнього дня. «Тіні забутих предків. Виставка» відтворює світ фільму, аналізує контекст місця і часу, в яких він народжувався, і досліджує, де в кінострічці художній вимисел, а де – назавжди втрачена реальність.

 

«Прем’єра цього фільму  1965 році стала своєрідним каталізатором боротьби за українську ідентичність, за право бути українцем. Саме тоді у залі кінотеатру, під час показу, який мав стати торжеством офіційної української культури, голосно прозвучали слова Івана Дзюби, В’ячеслава Чорновола, Василя Стуса та й самого Параджанова про  арешти серед української інтелігенції»,-  сказав Міністр культури Євген Нищук.

«В наш час  «Тіні забутих Предків»  допоможуть молоді через автентичний, але модерний зміст повернутися до своїх  витоків».

 

У структурі виставки закладений своєрідний «шлях» фільму. Експозиція представляє 10 залів виставки, які містять більше 100 артефактів, 10 ексклюзивних інтерв'ю, унікальні фото- і відеоматеріали з архівів зйомок, спеціально розроблену зону відпочинку і оригінальний саундтрек для кожного залу, написаний композитором Святославом Луньовим.

Серед них:  унікальні розкадрування авторства Сергія Параджанова, які зберігалися півстоліття в особистому архіві другого режисера «Тіней…» Володимира Луговського; маловідомі роботи художника фільму Георгія Якутовича; фотографії та свідоцтва Тіберія Сільваші, який у студентські роки був фактично волонтером на зйомках картини; роботи Лідії Байкової, яка створила світ унікальних костюмів «Тіней забутих предків», – кожен з об’єктів експозиції дозволяє поринути в атмосферу кінопроцесу. Також крізь усю експозицію пройде відлунок стрічки у роботах сучасних художників Миколи Малишка, Тіберія Сільваші, Андрія Хіра, Антона Логова, Сергія Панасенка, Юрія Денисенкова, Івана Михайлова та режисерів Кірілла Сєрєбрєннікова й Ігоря Подольчака.

 

Проект «Тіні забутих предків. Виставка» буде супроводжуватися культурною програмою, до якої увійдуть зустрічі з учасниками зйомок (Іваном Драчем, Ларисою Кадочниковою, Тіберієм Сільваші), дослідником фільму Сергієм Тримбачем, режисером Романом Балаяном, круглий стіл на тему «Культура і туризм», презентації спеціально розроблених до проекту видань, кураторські екскурсії, кінопокази, концерти та багато іншого. Протягом останнього вікенду, 16 та 17 липня, відбудеться подія у форматі ночі в музеї – «Тіні забутих предків. Ноктюрн».

 

Навесні 2016 року проект було вперше презентовано в Києві у стінах НКММК «Мистецький Арсенал». Високий рівень зацікавленості відвідувачів у тематиці продемонстрував культурну необхідність поширювати виставку іншими українськими та закордонними містами.

 

Виставка буде працювати з 11:00 до 20:00, понеділок – вихідний.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України