українська російська англійська

Виконання ЗУ про декомунізацію є необхідним, однак має здійснюватися в рамках правового поля

30.06.2016 | 18:33

Міністерство культури інформує, що виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» є необхідним. Однак його слід здійснювати в рамках правового поля та не створювати прецеденти ігнорування пам`яткоохоронного законодавства.

 

Зокрема, «Пам'ятник військовому діячеві М. О. Щорсу» по бульв. Шевченка в м. Києві включений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією національного значення як пам`ятка монументального мистецтва постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928, охоронний № 260055-Н .

 

Відповідно, зняття його з обліку може бути прийняте так само рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Мінкультури та місцевого органу охорони культурної спадщини, але передувати цьому повинне всебічне обговорення та вивчення ситуації.

 

З огляду на викладене, беручи до уваги неоднозначність застосування вказаного Закону України до пам`яток, які мають художньо-мистецьку цінність, виникла необхідність створення відповідної Робочої групи за участю представників Мінкультури, місцевих органів охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам'яті, музейної спільноти, представників громадськості, яка б розглядала питання доцільності позбавлення статусу найбільш резонансних об’єктів культурної спадщини, а також їх подальшу долю.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України